Nawigacja

 

NIE DLA SMARTFONIZACJI DZIECI

Jesteśmy grupą, która realizuje projekt pt: „Nie dla smartfonizacji dzieci”, w ramach działań "Zwolnieni z teorii". Chcemy pokazać skalę problemu, jakim jest powszechne, niekontrolowane i zbyt częste korzystanie z urządzeń mobilnych przez dzieci. Nie jesteśmy w stanie powstrzymać „fali internetowo-technologicznej”, dlatego pokazaliśmy dzieciom klas II A-C oraz klas III A-B Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Wrocławskim na spotkaniu, w dniu 02.03.2016, różnego rodzaju aplikacje, które posłużą im do nauki i rozrywki. Również pokazaliśmy do czego może doprowadzić zbyt częste korzystanie z urządzeń mobilnych, np: pogorszenie wzroku, problemy z koncentracją. W projekcie naszymi beneficjentami są również rodzice, którym chcemy zwrócić uwagę, aby poświęcali więcej czasu swoim dzieciom, zamiast wyręczać się smartfonem, bądź innym urządzeniem mobilnym.

W grudniu, w klasach trzecich Szkoły Podstawowej, zostały przeprowadzone ankiety na temat korzystania z urządzeń mobilnych przez dzieci. Wyniki zostały omówione z Panią pedagog Lucyną Cygan. 
"Raz, dwa, trzy... klikasz ty!" to prezentacja przygotowana przez nas dla dzieci i rodziców informująca naszych beneficjentów o wadach i zaletach używania urządzeń elektronicznych oraz o ciekawych aplikacjach, które uczą i bawią. Prezentacja publicznie została zaprezentowana w Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim.

https://www.youtube.com/watch?v=0htEYlB_xu0

 

      

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.30 – 15.30
WTOREK                7.30 – 15.30
ŚRODA                     7.30 – 17.00
CZWARTEK            7.30 – 15.30
PIĄTEK                   7.30 – 15.30

liczba odwiedzin: 722532