Nawigacja

 

Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Tradycyjnie jak co roku w naszej szkole pod koniec kwietnia uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Gospodarzem uroczystości był Samorząd Szkolny i uczniowie klas VI . Po czści oficjalnej ze sztandarem i odśpiewaniem hymnu państwowego obejrzeliśmy wspaniałe przedstawienie przygotowane przez uczniów klas VI pod opieką wychowawców p. J. Jerzyckiej, K. Boraczewskiej i M. Kwaśnego przy współpracy z p. A. Boratczuk, M. Wencem i E. Król. Była to wspaniała lekcja historii.
 

Galeria zdjęć


Szkolny Dzień Talentów 2023 (klasy IV-VIII)

21 marca 2023 (jak co roku) obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny oraz Szkolny Dzień Talentów. W przeglądzie mogli wziąć udział wszyscy chętni uczniowie indywidualnie lub zespołowo – wszyscy, którzy chcieli zaprezentować swój talent lub po prostu świetnie się bawić. Każdy uczestnik mógł zgłosić swoje uczestnictwo w dowolnej ilości kategorii.
Uczniowie prezentowali swoje talenty w kategoriach: muzyka (gra na instrumencie, śpiew), konferansjer (zapowiadanie występów), słowo (recytacje, teatr), ruch (taniec, gimnastyka artystyczna, pokaz sportowy), plastyka (strój, nakrycie głowy oraz praca plastyczna), informatyka (programowanie, grafika komputerowa), literatura (opowiadanie,wiersz i inne). Nagrodami dla uczniów były „Talenty” (złote, srebrne i brązowe medale), dla wyjątkowo zdolnych tytuł „Super Talent”, dodatnie punkty z zachowania oraz słodycze.
Podczas imprezy obejrzeliśmy ok. 50 występów i 3 wystawy. W sumie swój talent zaprezentowało ponad 80 uczniów. Konkurs był na bardzo wysokim poziomie – każdy uczestnik był fantastycznie przygotowany dzięki pomocy trenerów opiekujących się daną kategorią. Cała impreza odbyła się w wesołej, zabawnej atmosferze, była kolorowa i wiosenna.
Trenerami i opiekunami konkursu byli: Ewa Król (prace plastyczne, konferansjerzy), Agata Boratczuk (śpiew, programowanie, grafika komputerowa, literatura), Monika Jarmużek (moda), Jolanta Jerzycka (taniec, gimnastyka artystyczna), Beata Domaradzka-Żak (recytacje, teatr), Mirosłąw Wenc (gra na instrumencie), Mateusz Kwaśny i Zbigniew Baran (pokazy sportowe)
Organizatorem przeglądu był Szkolny Samorząd Uczniowski przy współpracy Rady Rodziców.
Autor zdjęć: Antonina Korczyńska

Agata Boratczuk

Galeria zdjęć


Pierwszy Dzień Wiosny (klasy I-III)

21 marca klasy młodsze radośnie powitały wiosnę. Uczniowie uczestniczyli w pokazie wiosennej mody, w którym zaprezentowali barwne i pomysłowe kreacje. W radosnym pochodzie ogłosili mieszkańcom naszej miejscowości oficjalny koniec zimy. W swoich klasach uczniowie podejmowali różnego rodzaju twórcze aktywności: konstruowali marzanny, ozdabiali gaiki- maiki, tworzyli wiosenne prace plastyczne,  odszyfrowywali wiosenne przysłowia, pisali opowiadania, rozwiązywali krzyżówki i zagadki wiosenne. 

Monika Walkowiak

Galeria zdjęć


Dzień Liczby Pi

14 marca obchodziliśmy Dzień Liczby Pi w naszej szkole. Uczniowie klas 4-8 aktywnie włączyli się w obchody tego dnia w naszej szkole na lekcjachmatematyki: tworzyli łańcuch rozwinięć liczby Pi, miasto liczby Pi, niebo liczby Pi, poznawali rozwinięcie liczby Pi i rozwiązywali zadania w Escape Book Liczby Pi. Prace uczniów zdobią tablice na korytarzach naszej szkoły.

Nauczycielki Matematyki 

Galeria zdjęć


Pasowanie na czytelnika  

Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy,
który puste życie napełnia światłem,
a puste serca wzruszeniem.

Kornel Makuszyński

Dnia  7.03.2023 w Bibliotece Gminnej odbyło się pasowanie uczniów klasy 1a Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim na czytelnika.
Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki , wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Najpierw pierwszoklasiści zwiedzili bibliotekę, zapoznali się z regulaminem czytelni oraz przypomnieli sobie zasady dbania o  książki. Pani Bibliotekarka zaprosiła również uczniów na krótkie przedstawienie „O groszku” wykorzystując teatrzyk Kamishibai. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i  szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Na koniec spotkania  uczniowie wypożyczyli sobie wybrane książki i zadowoleni wrócili do szkoły.

Anna Telatyńska

Galeria zdjęć

Spotkanie na Olimpie

Dnia 9.02.2023 odbyła się impreza pod hasłem „Spotkanie na Olimpie” będąca podsumowaniem projektu interdyscyplinarnego dla klas V „Konkurs Mitologiczny”. Uczniowie pod opieką nauczycieli j. polskiego i plastyki, przy ogromnym zaangażowaniu i współpracy rodziców przygotowali stroje i rekwizyty, zaproszenia , nakrycia stołów i potrawy inspirowane starożytną Grecją i mitologią. Na imprezie uczniowie podzieleni na grupy zaprezentowali wybrane postaci i nakrycia stołów, wręczyli zaproszenia oraz zrealizowali wyznaczone zadania teatralne, literackie i inne. I tak oto nasi uczniowie w sposób atrakcyjny mieli możliwość powtórzenia, utrwalenia i sprawdzienia nabytej wczesniej wiedzy.


Zdjęcia - kliknij, aby obejrzeć


Walentynki 2023 - dzień przyjaźni, życzliwości i miłości

Jak co roku w naszej szkole (ty razem 7 lutego czyli wcześniej ze względu na ferie) obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki – dzień przyjaźni, życzliwości i miłości.  W tym dniu Samorząd Szkolny zorganizował pocztę walentynkową. Przygotowane przez uczniów walentynki za pośrednictwem Dużego i Małego Samorządu trafiały do wybranych osób. Można było też wysłać róże, lizaki i inne słodkości.
W tym roku włączyły się do organizacji imprezy klasy młodsze. Uczniowie klas 0-III uczestniczyli w rozmaitych działaniach. Były atrakcyjne zajęcia plastyczne, walentynkowe programowanie oraz różne zadania z edukacji polonistycznej i matematycznej o treściach walentynkowych. Dodatkową atrakcją była również loteria walentynkowa. Do rozdania były: walentynkowe muffinki, pudełeczka ze słodkimi upominkami, pierniczki z serduszkiem,  lizaki oraz walentynkowe kolorowanki. Chętne osoby mogły zrobić sobie również na pamiątkę walentynkowe zdjęcia ze swoimi ulubionymi rówieśnikami lub z całą klasą. 
W całej szkole było kolorowo, życzliwie i radośnie.

Marta Florczyk
Ewa Król

 

KOCHAMY NASZE BABCIE I DZIADKÓW – ŚWIĘTO DZIADKÓW W KLASACH 1-3

 

Jak wszystkim wiadomo, 21-go i 22-go stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. W związku z tym uczniowie klas 1-3 postanowili uczcić święto swoich Kochanych Dziadków.
Pod okiem swoich wychowawczyń dzieci przygotowały mnóstwo atrakcji i niespodzianek dla babć i dziadków. Miały one zarówno charakter stacjonarny, jak również przyjęły formę działań online. W ramach obchodów Dnia Babci i Dziadka dzieci prezentowały swoje talenty aktorskie i muzyczne.
Kilka klas przygotowało uroczystość Dnia Babci i Dziadka zapraszając ich na swoje przepiękne występy i przedstawienia do naszej szkoły. Dziadkowie oczywiście dopisali i gremialnie przybyli na imprezę.
Zaproszeni goście mogli usłyszeć piękne piosenki oraz wiersze. Mogli również obejrzeć zabawne skecze, scenki i potyczki z dziadkami w roli głównej. Dzieci zaprezentowały piękne układy taneczne z obręczami, szarfami i pomponami. Nie zabrakło także cza-czy i rock’n’rolla. Taniec „Babuszki-Staruszki” rozbawił nawet tych najbardziej poważnych dziadków. Melomani muzyki mogli z kolei usłyszeć koncert gry na różnych instrumentach w wykonaniu swoich wnuczek i wnuków.
Dziadkowie zmierzyli się także z kilkoma konkursami, zagadkami i quizami, podczas których musieli wykazać się znajomością siebie i swoich wnuków. Usłyszeli liczne opisy babć i dziadków przygotowanych i odczytanych przez swoje wnuki oraz obejrzeli prezentacje multimedialne. Dzięki nim dziadkowie dowiedzieli się, za co są tak bardzo przez wnuki kochani.
Na zakończenie występów babcie i dziadkowie otrzymali mnóstwo laurek, prezentów i upominków, które dzieci własnoręcznie przygotowały. Nie zabrakło oczywiście pamiątkowych fotografii. 
Po pełnych wrażeń i wzruszeń występach naszych uczniów, wspaniali goście zaproszeni zostali jeszcze na pyszny, słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice.
Po tak wspaniałych uroczystościach, podczas których dzieci „dały z siebie wszystko”, dziadkowie opuszczali mury naszej szkoły uśmiechnięci, zadowoleni i dumni ze swoich wnucząt.
Niektóre klasy uczciły swoje babcie i dziadków przygotowując filmy dla nich. W filmach tych uczniowie opowiadali o swoich dziadkach. W pięknych i czułych słowach opisywali babcie i dziadków, wymieniali ich zalety, zasługi, mówili, za co ich kochają i jak lubią z nimi spędzać czas. Prezentowali także przygotowane portrety dziadków oraz śpiewali piosenki dla nich. Wychowawczynie w pięknych oprawach filmowych wysłały te nagrania do dziadków.
Dzień Babci i Dziadka w wykonaniu najmłodszych reprezentantów naszej szkoły należy uznać za bardzo udany.
Dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za ich bezgraniczną miłość, dobroć, ciepło i jeszcze raz życzymy im dużo zdrowia, uśmiechu, pogody ducha oraz długich lat życia!

Wychowawczynie klas 1-3


Szkolny Kiermasz Świąteczny 2022

15. grudnia 2022 odbył się w naszej szkole doroczny Szkolny Kiermasz Świąteczny. W kiermaszu wzięli udział uczniowie SP w Kamieńcu Wrocławskim, rodzice i nauczyciele. Każda klasa miała swoje stoisko, na którym można było kupić smakołyki, stroiki i inne drobiazgi. Swoje stoisko miał też Samorząd Uczniowski. Przy wejściu stały stoiska Ochotniczej Straży Pożarnej, która miał nowo zrobione kalendarze, odblaski i zabawki oraz stoisko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie za wrzut do puszki można było zdobyć ręcznie robione anioły, ręcznie robioną biżuterię, płyty z kolędami oraz inne niesamowite przedmioty. Świąteczną atmosferę dopełniały kolędy lecące w tle. Kiermasz cieszył się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Gminy.

Agata Boratczuk


Andrzejki w świetlicy szkolnej

W atmosferze magii i wróżb kultowaliśmy dzisiaj tradycje związane z wigilią św. Andrzeja. Losowaliśmy wróżby przepowiadające przyszłość, przebijaliśmy serca magiczną igłą, by poznać imię naszej przyszłej sympatii. Dobrej wspólne zabawy, radości i uśmiechów nie zabrakło ;)   Dziękujemy, że tak chętnie się z nami bawiliście!

Nauczyciele świetlicy
K. Mizgała


Wszyscy mamy prawa – UNICEF

21 listopada uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Ubrani na niebiesko w kolorze UNICEF wzięli udział w rozmaitych działaniach mających na celu przybliżenie wszystkim dzieciom ich praw. Dowiedzieli się, co to jest Konwencja Praw Dziecka i UNICEF. Omówili z wychowawcami prawa dziecka i zapoznali się z instytucjami, które je reprezentują. Oglądali również animacje na temat „Czym są prawa dziecka” i „Wszyscy mamy prawa” oraz uczestniczyli w pogadankach na ten temat. Z zaangażowaniem i entuzjazmem wykonywali rozmaite zadania oparte na oglądanych animacjach i prezentacjach multimedialnych. Różnymi technikami plastycznymi przedstawiali tą tematykę, ilustrowali lub kolorowali prawa dziecka, wykonywali plakaty oraz wizytówki. W sposób przyjemny i ciekawy zapoznali się z tak ważną tematyką tolerancji i dyskryminacji. Dyskutowali o tym, które prawa są dla nich najważniejsze i dlaczego oraz wspólnie śpiewali piosenki o Prawach Dziecka. Podczas zajęć zapoznano uczniów z ważną postacią Janusza Korczaka – obrońcy Praw Dziecka. Nasze szkolne działania to poważne przesłanie, że prawa dziecka powinny być zawsze respektowane. Mamy nadzieję, że nasz głos będzie słyszany przez dorosłych.
#unicefpoland, #WorldChildrensDay

Marta Florczyk


Ślubujemy! – Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Dnia 20.10.2022 uczniowie klas : 1a oraz 1d brali udział w uroczystym pasowaniu na ucznia klasy pierwszej. Odświętnie ubrani i przejęci uczniowie w obecności swoich najbliższych zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Po zakończeniu części artystycznej , ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia klasy pierwszej. Na zakończenie uroczystości uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć.
Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana radosna chwila.

                                                                   Anna Telatyńska


Dzień Ziemi kl. 0-III

Dnia 22.04.2022 uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego przyszli do szkoły ubrani na zielono z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Tego dnia realizowanych było mnóstwo zadań i aktywności , których celem było:

 • Kształtowanie postaw proekologicznych
 • Poszerzanie wiedzy na temat otaczającej przyrody
 • Uświadomienie szkodliwego działania odpadów na środowisko przyrodnicze, wyjaśnienie pojęcia ekologia
 • Przedstawienie koloru zielonego jako koloru przyjaznego środowisku

W ramach zajęć uczniowie:

 •  oglądali filmy edukacyjne o Ziemi
 • grali w gry  ekologiczne on line
 •  kodowali
 •  wykonywali prace plastyczne
 • słuchali piosenki
 • przeprowadzali eksperymenty i doświadczenia
 • pisali listy do Ziemi

Realizacja  zadań tego dnia  była także kontynuacją rozpoczętych już wcześniej akcji charytatywnych i programów ekologicznych np. Zielony Las czy Kubusiowi Przyjaciele Natury.

 Anna Telatyńska
 Marta Florczyk


Dni przedświąteczne w klasach młodszych

W dniach przedświątecznych 11 -13 kwietnia przygotowywaliśmy się z naszymi najmłodszymi klasami, zerówkami oraz wszystkimi oddziałami klas 1-3, do Świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie sadzili rzeżuchy, oglądali, ważyli i porównywali jajka, które można spożyć podczas wielkanocnego śniadania. Wszyscy pięknie się zaangażowali i codziennie ubierali śmieszne stroje. Poniedziałek rozpoczęliśmy od przebrania zajęcy, we wtorek staraliśmy się być kurczakami, a w środę barankami. Humory polepszały się podczas wykonywania dodatkowych prac plastycznych, związanych tematycznie z każdym dniem. Odbył się również konkurs indywidualny na świąteczną pisankę, w którą zaangażowało się ponad 80 osób. Dziękujemy szczególnie rodzicom klas młodszych, którzy pomagali w wykonywaniu pomysłowych prac. Na zakończenie wszystkie klasy zostały nagrodzone słodkimi upominkami od wielkanocnego zajączka.

Dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz wychowawcą za wspólną zabawę!

 

"No backpack day" czyli "Dzień bez plecaka"

Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez samorząd szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Dzieci, które wezmą udział w Dniu bez plecaka, są zwolnione z odpytywania.

Dzień bez plecaka wymyśliła Amerykanka Mongai Fankam, aktywistka i założycielka fundacji. Fankam jako dziecko jeździła z matką do Kamerunu, gdzie szybko zorientowała się, z jak wielkimi trudnościami borykają się tamtejsze dzieci. Zaczęła działać we własnej szkole, zainteresowała tematem nauczycieli i społeczność szkolną. Od 2012 roku do akcji Dzień bez plecaka dołączają kolejne szkoły, a dzięki zbieranym datkom do państw Afryki wysyłane są w pełni wyposażone plecaki dla dzieci.

W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany jako zabawa, forma integracji lub odpoczynku od nauki.

 

Dzień miłości, życzliwości i przyjaźni

Walentynki w naszej szkole odbyły się 22 lutego 2022 roku. Nauczanie zdalne uniemożliwiło nam zrobienie ich we właściwej dacie, jednak mimo to wszyscy dobrze się bawili. Ustawione zostały dwa stoiska Poczty Walentynkowej, przy których zasiedli wybrani uczniowie. Każdy, kto miał ochotę, mógł wysłać walentynkę do kolegi, przyjaciela, a także ukochanej osobie. Na stanowiskach poczty dostępne były lizaki i kwiaty które uczniowie dołączali do życzeń. Na lekcjach laurki roznosili Walentynkowi Listonosze. Każdy z niecierpliwością czekał na dostarczenie listu, a rozdawanie ich wywoływało radość i uśmiech na każdej twarzy. Znalazły się także walentynki dla nauczycieli, którzy mile zaskoczeni szeroko uśmiechali się przez resztę dnia do uczniów. Szkolne walentynki okazały się strzałem w dziesiątkę, a także radosnym dniem godnym zapamiętania.

Wojciech Szwagrzyk


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

27 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. W tym dniu uczniowie ubrani byli w kolorach flag europejskich. Na zajęciach językowych przez cały tydzień dyskutowali na temat, dlaczego warto uczyć się języków obcych. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali różnorodne zadania interaktywne dotyczące m.in. znajomości flag i konturów państw europejskich oraz charakterystycznych zabytków i miejsc. Na zajęciach językowych poszerzali swoją wiedzę na temat różnych krajów europejskich świetnie się przy tym bawiąc i rozwijając również umiejętności plastyczne.W ramach tego  święta został przeprowadzony konkurs plastyczno-językowy dla klas I-III. Uczniowie klas I wykonywali flagę wybranego państwa europejskiego z pozdrowieniem w danym języku. Uczniowie klas II zaprezentowali plakaty z charakterystycznymi zabytkami lub elementami krajobrazu, a klasy III  plakaty na temat: „Czy warto uczyć się języków obcych?” . Na konkurs dostarczono bardzo dużą liczbę prac. Wszystkie były bardzo pomysłowe i estetycznie wykonane.

A oto wyniki konkursu:

 

KLASY 1:

 

I miejsce – Amelia Monir 1d

II miejsce – Karol Mroczkowski 1c, Hanna Zioberska 1d

III miejsce – Alicja Kubiak 1c

wyróżnienia – Agata Łotocka 1c, Oliwier Próchnicki 1b, Adrianna Skotnicka 1d,

Julian Jabłoński 1a, Jaśmina Frączek 1d

 

 

KLASY 2:

 

I miejsce – Julian Frączek 2c, Marcelina Rudnicka 2b

II miejsce – Maja Maciejewska 2c, Mikołaj Misztal 2a, Kuba Zaj 2a

III miejsce – Igor Kostecki 2c, Anna Musztyfaga 2a

wyróżnienia– Antonina Ferdek 2c, Amelie Micaleff 2a, Rozalia Sionek 2b

 

 

KLASY 3:

 

I miejsce – Martyna Stęplewska 3b

II miejsce – Marcin Małysz 3c

III miejsce – Jakub Malejki 3a, Jakub Dereń 3a

 

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 

W ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych przeprowadzono zajęcia językowe w kl. I-III z uczennicami BMV Gymnasium w Essen Olivia i Sophie Böhm, które od urodzenia mieszkają w Niemczech, ale mają korzenie polskie i z bliskimi rozmawiają w języku polskim. Nasi uczniowie mogli osobiście przekonać się, że umiejętności językowe pomagają w komunikowaniu się z innymi osobami. Podczas zajęć utrwalili materiał z klas I-III w sposób bardzo atrakcyjny i nietypowy. Na koniec zajęć mogli zaproszonym gościom zadać pytania dotyczące systemu oświaty obowiązującego w Niemczech, codziennych szkolnych czynności, a także bardzo osobiste dotyczące zainteresowań oraz planów na przyszłość. To doświadczenie pokazało dobitnie, że umiejętności językowe przynoszą same korzyści i  warto je doskonalić.

Zapraszamy do szkolnej galerii zdjęć.

                                                                                Marta Florczyk
Agata Jędrzejczak

 

Na spotkaniu u króla Stasia  - Obiady czwartkowe

 Omawiając na lekcjach historii czasy panowania ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego,  uczniowie klas czwartych przebrani za uczestników słynnych  obiadów czwartkowych, czyli malarzy, poetów, ludzi kultury, reformatorów – dyskutowali na temat ówczesnych czasów, tzw. czasów stanisławowskich, prezentowali dzieła mistrzów. Informacje o epoce w taki sposób zaprezentowane na pewno zostaną  w pamięci, być może zainspirują do ciekawych działań.

Dorota Żukowska
nauczycielka historii

 

Akcja społeczno – edukacyjna Żonkile

   Już po raz  czwarty Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim wzięła udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile organizowanej przez  Muzeum Żydów Polskich  POLIN w Warszawie. Celem akcji jest upamiętnienie i oddanie czci ofiarom powstania w getcie warszawskim – 19 kwietnia 2021 roku minęła 78 rocznica tych tragicznych wydarzeń. Pomimo upływu lat powinniśmy pamiętać nie tylko o żydowskich powstańcach, ale także o wszystkich ofiarach holokaustu, które pochłonęła II wojna światowa. 

    Uczniowie klas czwartych na lekcjach historii 19 kwietna uczestniczyli w zajęciach z przypiętymi żonkilami, które przygotowali wcześniej. Zapoznali się także z filmami:  „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim” oraz przygotowanym na tegoroczną rocznicę filmem „ Będę pisać”.

   Uczniowie klas ósmych na lekcjach wiedzy  o społeczeństwie obejrzeli film "Muranów – Dzielnica Północna" dla uczniów i uczennic klas 7-8 szkół podstawowych.

      Ważnym wydarzeniem edukacyjnym przygotowanym przez Muzeum Polin jest koncert przyjazny sensorycznie "Josimowe koraliki" przypominający postać Josimy Feldschuh – młodej pianistki i kompozytorki z warszawskiego getta.

   Obejrzane filmy, koncert  były wstępem do rozmowy nie tylko o wydarzeniach, ale także postawach ludzi. Poznając  historię,  kulturę, zwyczaje różnych narodów, wyznań, wskazujemy, jak ważna jest tolerancja w codziennym życiu społecznym.

Dorota Żukowska
szkolny koordynator Akcji Żonkile

 

2019-20

 

Mikołajkowe inspiracje

I jak co roku nadeszły Mikołajki! W tym roku szkolnym „Mikołaj” zawitał do nas nieco wcześniej, bo już 5.12. Dlaczego? Bo nazajutrz - 6 grudnia większość klas udaje się na mikołajkowe wycieczki, o których na pewno jeszcze usłyszymy. A jak było w szkole: energetycznie, wielu przebranych uczniów, dużo radości i zabawy, i oczywiście słodkości od Rady Rodziców. Można też było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem na specjalnej „ściance”. Szkolne obchody tego święta tradycyjnie zorganizował Samorząd Szkolny. A że nie tylko zabawą uczeń żyje to pamiętając o innych włączamy się w szkolną akcję charytatywną „I ty możesz zostać Mikołajem”.

 

O tym jak szkoła Podstawowa w kamieńcu Wrocławskim
obchodziła 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

8 listopada jak co roku zorganizowaliśmy uroczyste obchody tego ważnego dla Polski święta. Uroczystość przygotowana przez Samorząd Szkolny wraz z opiekunami ( E. Król, M. Wenc, A. Boratczuk, M. Kwaśny przy współpracy z. B. Sypień) podzielona została na trzy części . Najpierw odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej w sali gimnastycznej , gdzie przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty historyczne i wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni patiotyczne z przygotowanego na tę okazję śpiewniczka. Odbył się też uroczysty apel ze sztandarami wszystkich szkół z terenu gminy. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście ( W. Chlebosz, A. Sobolak, M. Golański , M. Kozakiewicz, J. Misztal, delegacje szkół).
W dalszej kolejności wszyscy udaliśmy się na Marsz Niepodległości zakończony złożeniem zniczy i kwiatów przy krzyżu, pod którym pochowane są prochy poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej podczas akcji pacyfikacyjnej Polaków ,mieszkańców Chodaczkowa Wielkiego na Ukrainie. Obie części uroczystości dokumentowały TV Lokalna (P. Gróbarczyk) i TV Echo 24.
Po powrocie do szkoły odbył się przegląd piosenek patriotycznych i żołnierskich przygotowanych i zaprezentowanych przez klasy.

Ewa Król

Szkolne Walentynki 2019

Tradycyjnie nasz Samorząd Szkolny urządził obchody Walentynek jako święta miłości, przyjaźni i życzliwości. 14 lutego stanęły dwa stanowiska poczty walentynkowej , a uczniowie przystroili się w kolory czerwone i różowe . Do zabawy przyłączyli się również nauczyciele. Nowością była poczta kwiatowa, która cieszyła się wielkim powodzeniem . Wszędzie można było zobaczyć obdarowanych „walentynkami” w kształcie serduszek i kwiatami. Było wesoło i bardzo sympatycznie

Mikołajki kl. 1c

Wczoraj z kl. 1c świętowaliśmy Mikołajki. Zdobiliśmy pierniki, w aplikacji szkic tworzyliśmy kartki bożonarodzeniowe, rysowaliśmy portrety Mikołaja rzucając kostkami (liczba wyrzuconych oczek określała jego wygląd), konstruowaliśmy przestrzenne budowle z magnetycznych klocków, rozwiązywaliśmy zadania z interaktywnego kalendarza adwentowego w ramach realizacji projektu etwinning " 24 zadania na czas oczekiwania", programowaliśmy lego boots i WeDo wykonując zadania z edukacji polonistycznej i matematycznej, a w międzyczasie odwiedził nas Mikołaj z podarkami. 
Jednym słowem kolejny nudny dzień w polskiej szkole 

M. Walkowiak

Pasowanie na ucznia

11 października 2018 roku wszyscy pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Przed tłumnie zebraną publicznością zaprezentowali krótki pokaz artystyczny, po którym poddani zostali małemu egzaminowi. Podczas uroczystości ślubowanie złożyli również rodzice pierwszaków. Aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektor szkoły pani Małgorzata Kwaśna.

Monika Walkowiak
zdjęcia: Grzegorz Łoziński
Monika Walkowiak

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29.09 obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, a w naszej szkole uczciliśmy go dzisiaj, 1.10.2018. W bibliotece szkolnej uczniowie klas starszych 5-8 odczytali fragmenty książek uczniom klas 0-3. Zachęcili w ten sposób do aktywnego czytania w rodzinie, w szkole, w czytelni i wypożyczania różnych pozycji książkowych młodszych kolegów i koleżanki. Odczytane zostały fragmenty książki G. Kasdepke pt. "A ja nie chcę być księżniczką" oraz "Neli podróżniczki".

Beata Wrzeszcz, Dominika Gaim
Anna Szabla i Aleksandra Kuroń
 

Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września 2018 roku odbyły się po raz kolejny w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W trakcie tego wspaniałego wydarzenia uczniowie reprezentowali europejskie kraje, ich kulturę, język, krajobrazy, a nawet kulinarne przysmaki. Nie zabrakło także aspektu muzyki lokalnej, w rytm której odbywały się degustacje i liczne zwiedzanie przepięknie przygotowanych stoisk. Za poszczególne kraje odpowiadali kolejno ochotnicy z następujących klas: Anglia - klasa 4a, Szkocja - klasa 4b, Walia - klasa 4c, Irlandia - klasa 4d, Ukraina - klasa 5a, Białoruś - klasa 5b, Litwa - klasa 5c, Czechy - klasa 5d, Austria - klasa 6a, Holandia - klasa 6b, Węgry - klasa 6c, Grecja - klasa 7a, Włochy - klasa 7b, Szwecja - klasa 7c, Liechtenstein - klasa 8a, Bośnia i Hercegowina - klasa 8b, Macedonia - klasa 8c, Chorwacja - klasa 3a gimn, San Marino - klasa 3b gimn, Malta - klasa 3c gimn.
A jak było naprawdę zobaczcie sami (zdjęcia w Albumie fotograficznym).

Nauczyciele języków obcych

 

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
  ul. Kolejowa 8
  55-002 Kamieniec Wrocławski
 • 71 318 55 95, 71 318 50 52

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.00 – 16.00
WTOREK                7.00 – 16.00
ŚRODA                     7.00 – 16.00
CZWARTEK            7.00 – 16.00
PIĄTEK                   7.00 – 16.00

liczba odwiedzin: 2254767