Nawigacja

 

...

 

2019-20

 

Mikołajkowe inspiracje

I jak co roku nadeszły Mikołajki! W tym roku szkolnym „Mikołaj” zawitał do nas nieco wcześniej, bo już 5.12. Dlaczego? Bo nazajutrz - 6 grudnia większość klas udaje się na mikołajkowe wycieczki, o których na pewno jeszcze usłyszymy. A jak było w szkole: energetycznie, wielu przebranych uczniów, dużo radości i zabawy, i oczywiście słodkości od Rady Rodziców. Można też było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem na specjalnej „ściance”. Szkolne obchody tego święta tradycyjnie zorganizował Samorząd Szkolny. A że nie tylko zabawą uczeń żyje to pamiętając o innych włączamy się w szkolną akcję charytatywną „I ty możesz zostać Mikołajem”.

 

O tym jak szkoła Podstawowa w kamieńcu Wrocławskim
obchodziła 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę

8 listopada jak co roku zorganizowaliśmy uroczyste obchody tego ważnego dla Polski święta. Uroczystość przygotowana przez Samorząd Szkolny wraz z opiekunami ( E. Król, M. Wenc, A. Boratczuk, M. Kwaśny przy współpracy z. B. Sypień) podzielona została na trzy części . Najpierw odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej w sali gimnastycznej , gdzie przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty historyczne i wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni patiotyczne z przygotowanego na tę okazję śpiewniczka. Odbył się też uroczysty apel ze sztandarami wszystkich szkół z terenu gminy. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście ( W. Chlebosz, A. Sobolak, M. Golański , M. Kozakiewicz, J. Misztal, delegacje szkół).
W dalszej kolejności wszyscy udaliśmy się na Marsz Niepodległości zakończony złożeniem zniczy i kwiatów przy krzyżu, pod którym pochowane są prochy poległych i pomordowanych w czasie II wojny światowej podczas akcji pacyfikacyjnej Polaków ,mieszkańców Chodaczkowa Wielkiego na Ukrainie. Obie części uroczystości dokumentowały TV Lokalna (P. Gróbarczyk) i TV Echo 24.
Po powrocie do szkoły odbył się przegląd piosenek patriotycznych i żołnierskich przygotowanych i zaprezentowanych przez klasy.

Ewa Król

Szkolne Walentynki 2019

Tradycyjnie nasz Samorząd Szkolny urządził obchody Walentynek jako święta miłości, przyjaźni i życzliwości. 14 lutego stanęły dwa stanowiska poczty walentynkowej , a uczniowie przystroili się w kolory czerwone i różowe . Do zabawy przyłączyli się również nauczyciele. Nowością była poczta kwiatowa, która cieszyła się wielkim powodzeniem . Wszędzie można było zobaczyć obdarowanych „walentynkami” w kształcie serduszek i kwiatami. Było wesoło i bardzo sympatycznie

Mikołajki kl. 1c

Wczoraj z kl. 1c świętowaliśmy Mikołajki. Zdobiliśmy pierniki, w aplikacji szkic tworzyliśmy kartki bożonarodzeniowe, rysowaliśmy portrety Mikołaja rzucając kostkami (liczba wyrzuconych oczek określała jego wygląd), konstruowaliśmy przestrzenne budowle z magnetycznych klocków, rozwiązywaliśmy zadania z interaktywnego kalendarza adwentowego w ramach realizacji projektu etwinning " 24 zadania na czas oczekiwania", programowaliśmy lego boots i WeDo wykonując zadania z edukacji polonistycznej i matematycznej, a w międzyczasie odwiedził nas Mikołaj z podarkami. 
Jednym słowem kolejny nudny dzień w polskiej szkole 

M. Walkowiak

Pasowanie na ucznia

11 października 2018 roku wszyscy pierwszoklasiści zostali uroczyście pasowani na uczniów naszej szkoły. Przed tłumnie zebraną publicznością zaprezentowali krótki pokaz artystyczny, po którym poddani zostali małemu egzaminowi. Podczas uroczystości ślubowanie złożyli również rodzice pierwszaków. Aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektor szkoły pani Małgorzata Kwaśna.

Monika Walkowiak
zdjęcia: Grzegorz Łoziński
Monika Walkowiak

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29.09 obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, a w naszej szkole uczciliśmy go dzisiaj, 1.10.2018. W bibliotece szkolnej uczniowie klas starszych 5-8 odczytali fragmenty książek uczniom klas 0-3. Zachęcili w ten sposób do aktywnego czytania w rodzinie, w szkole, w czytelni i wypożyczania różnych pozycji książkowych młodszych kolegów i koleżanki. Odczytane zostały fragmenty książki G. Kasdepke pt. "A ja nie chcę być księżniczką" oraz "Neli podróżniczki".

Beata Wrzeszcz, Dominika Gaim
Anna Szabla i Aleksandra Kuroń
 

Europejski Dzień Języków Obcych

W dniu 26 września 2018 roku odbyły się po raz kolejny w naszej szkole obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W trakcie tego wspaniałego wydarzenia uczniowie reprezentowali europejskie kraje, ich kulturę, język, krajobrazy, a nawet kulinarne przysmaki. Nie zabrakło także aspektu muzyki lokalnej, w rytm której odbywały się degustacje i liczne zwiedzanie przepięknie przygotowanych stoisk. Za poszczególne kraje odpowiadali kolejno ochotnicy z następujących klas: Anglia - klasa 4a, Szkocja - klasa 4b, Walia - klasa 4c, Irlandia - klasa 4d, Ukraina - klasa 5a, Białoruś - klasa 5b, Litwa - klasa 5c, Czechy - klasa 5d, Austria - klasa 6a, Holandia - klasa 6b, Węgry - klasa 6c, Grecja - klasa 7a, Włochy - klasa 7b, Szwecja - klasa 7c, Liechtenstein - klasa 8a, Bośnia i Hercegowina - klasa 8b, Macedonia - klasa 8c, Chorwacja - klasa 3a gimn, San Marino - klasa 3b gimn, Malta - klasa 3c gimn.
A jak było naprawdę zobaczcie sami (zdjęcia w Albumie fotograficznym).

Nauczyciele języków obcych

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.30 – 15.30
WTOREK                7.30 – 15.30
ŚRODA                     7.30 – 17.00
CZWARTEK            7.30 – 15.30
PIĄTEK                   7.30 – 15.30

liczba odwiedzin: 1037527