Nawigacja

 

Oswajamy niepełnosprawność

„Oswajamy niepełnosprawność” - to temat zajęć warsztatowych, w których uczestniczyli uczniowie klas 0b i 1c. Kolejny raz gościliśmy w naszej szkole panią Agatę Roczniak, która od urodzenia boryka się z rdzeniowym zanikiem mięśni i mimo swojej niepełnosprawności, jest niezwykle otwartą, samodzielną i spełnioną osobą. W czasie zajęć dzieci miały okazję doświadczyć trudności z jakimi spotykają się na co dzień osoby niepełnosprawne. Dzieci uczyły się szacunku, akceptacji i wrażliwości społecznej. Rozwijały wyobraźnię, wrażliwość i empatię. Miały okazję przekonać się, że każdy może realizować swoje marzenia. Uczniowie otrzymali również od Fundacji Diversum książeczkę Małgorzaty Strękowskiej-Zaremby pt. "Przemek zawsze wstaje lewą nogą."

Anna Wojtasik
Monika Walkowiak

GALERIA ZDJĘĆ


Popołudnie z planszówką

1 grudnia 2023 roku odbyło się w naszej szkole "Popołudnie z planszówką". Uczniowie klas 4-8 poświęcili piątkowe popołudnie, żeby pograć z kolegami i koleżankami w swoje ulubione gry i poznać ulubione gry innych. Gracze przynieśli swoje ulubione gry i przez dwie godziny świetnie się bawili wymieniając się grami między sobą. Graliśmy w Rummicub, Eurobiznens, Monopoly, Dixit, 5 sekund, Milionerów, Uno, Who am I oraz Super Farmera. To popołudnie możemy zaliczyć do udanych.

Katarzyna Rogala-Łach i Mariola Zaryczna

GALERIA ZDJĘĆ


Warsztaty „Neuroróżnorodność i AI”

16 czerwca 2023r. uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w warsztatach „Neuroróżnorodność i AI” przeprowadzonych przez absolwentkę naszej szkoły Dominikę Mendyk, która obecnie jest uczennicą XIV LO we Wrocławiu. Zajęcia zostały zrealizowane w ramach projektu „Explory”. Warsztaty przybliżyły trzecioklasistom tematykę różnych zaburzeń neurozwojowych występujących u uczniów. Dowiedzieli się m. in. co to jest dysleksja, dyskalkulia, dysortografia, ADHD i w jaki sposób możemy wspierać osoby neuroróżnorodne. Przesłaniem warsztatów było, że ważna jest tolerancja dla odmienności, bo każdy człowiek jest inny. Podczas zajęć przybliżono również tematykę AI, czyli sztucznej inteligencji i chatGPT. Poruszone zagadnienia bardzo się uczniom podobały i z zaangażowaniem dyskutowali z prowadzącą.

Marta Florczyk

Galeria zdjęć


Nietoperze - lekcja z ekspertem

27 kwietnia uczniowie trzecich klas gościli hiropterolożkę z Uniwersytetu Wrocławskiego, panią doktor Iwonę Gottfried. Podczas lekcji uczniowie mieli okazję poznać wyjątkowo ciekawe życie nietoperzy. Niezwykłym doświadczeniem była możliwość bliskiej obserwacji tych sympatycznych stworzonek, dotknięcia ich miękkiego futerka i karmienia. Po spotkaniu z panią Iwoną, nie mamy już wątpliwości, że zamieszkujące w naszym kraju, Gacki, Nocki, Mroczki, Karliki, Borowce, Mopki i Podkowce są niezwykle pożyteczne i zasługują na szczególną ochronę.

Monika Walkowiak

Galeria zdjęć

 

Oswajamy niepełnosprawność. Jesteśmy różni.

„Oswajamy niepełnosprawność. Jesteśmy różni.”-  to temat zajęć  warsztatowych, w których uczestniczyli uczniowie klasy 3c. W swojej klasie gościli niezwykłą osobę, panią Agatę Roczniak, która od urodzenia boryka się z rdzeniowym zanikiem mięśni, a mimo swojej niepełnosprawności jest niezwykle otwartą, samodzielną i spełnioną osobą. W czasie zajęć dzieci miały okazję w ciekawy i angażujący sposób poznać różnorodność oraz zrozumieć niepełnosprawność. Uczyli się szacunku, akceptacji i  wrażliwości społecznej. Rozwijali wyobraźnię, wrażliwość i empatię. Mieli okazję przekonać się, że każdy może realizować swoje marzenia, nawet jeśli nie jest osobą w pełni sprawną, a niepełnosprawność nie musi oznaczać wykluczenia.

Monika Walkowiak

Galeria zdjęć


Lekcja biblioteczna klasy I

Dnia 17 listopada 2022 klasa Id udała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Kamieńcu Wrocławskim. Zaplanowane zajęcia miały na celu rozbudzenie wśród dzieci zainteresowania książkami. Dzieci zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki, oglądały z zainteresowaniem wybrane książki oraz wypożyczyły coś dla siebie.

Marta Kujawa


Wizyta weterynarza

16 listopada 2022 r. do klasy Id zawitał wyjątkowy gość, a mianowicie Pan doktor weterynarii Karol Olejnik.
Celem jego wizyty było poznanie pracy weterynarza i zdobycie wiedzy na temat dbania i pielęgnowania zwierząt domowych, a także kształtowania postaw pozytywnych w stosunku do zwierząt. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, zadawały pytania i opowiadały o swoich pupilach.

Marta Kujawa


Zdrowe kanapki

Dnia 7.11.2022 klasa 1a wykonała zdrowe, a zarazem śmieszne kanapki. Uczniowie przynieśli wszystkie potrzebne produkty. Po starannym umyciu rąk założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy. Zadanie wykonali znakomicie. Kanapki były śmieszne, ale przede wszystkim bardzo zdrowe. Uczniowie przy okazji robienia kanapek kształcili odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijali kreatywność , wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Anna Telatyńska

 

Irańska mozaika Robb Maciąg
 

7 listopada 2022 r uczniowie klas starszych zostali zaproszeni, przez Bibliotekę w Kamieńcu Wrocławskim, na spotkanie z podróżnikiem. Młodzież poszerzyła swoją wiedzę na temat islamskiego kraju Bliskiego Wschodu, zamieszkałego przez Persów, gdzie wspaniała sztuka, architektura i osiągnięcia starożytności przeplatają się ze współczesnymi problemami polityczno-religijnymi.
Spotkanie zakończyło się kreatywnymi warsztatami plastycznymi. Uczniowie własnoręcznie, metodą drukowania blokowego, stworzyli perskie ornamenty na płóciennych torbach. Wszyscy bawili się wspaniale.
Bardzo dziękujemy organizatorom za zaproszenie.
Spotkanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025.

Izabela Wlazło

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95, 71 318 50 52

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.00 – 16.00
WTOREK                7.00 – 16.00
ŚRODA                     7.00 – 16.00
CZWARTEK            7.00 – 16.00
PIĄTEK                   7.00 – 16.00

liczba odwiedzin: 2626173