Nawigacja

 

Spotkanie z podróżnikami braćmi Głuch

11 czerwca 2024 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikami braćmi Głuch, którzy przez trzy tygodnie przemierzali Grenlandię.  Uczniowie mogli posłuchać o wyprawie, o trudnych momentach, o sprzęcie,  który na takiej wyprawie jest niezbędny.  Chętni mogli rozłożyć namiot, którego podróżnicy używali. Słuchacze byli bardzo aktywni podczas prelekcji, podróżnicy wciągali uczniów w swoją opowieść. Na koniec padło wiele pytań,  widać było ogromne zainteresowanie słuchaczy opowieściami.

Katarzyna Rogala-Łach

GALERIA ZDJĘĆ


Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

Dnia 3.02.23 r. do naszej szkoły przybyła sędzia Anna Maria Wesolowska, znana z serialu telewizyjnego. Pani Wesolowska oprócz występowania w serialu jest prawdziwą sędziną, która orzeka od 1981r. Nasz wybitny gość analizował zapisy ustawy z września 2022r. o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. Pani sędzia uświadomiła wszystkim zebranym, że nowe przepisy są niezwykle restrykcyjne, ponieważ określają dolną granicę wieku odpowiedzialności za naruszenie prawa, a jest to zaledwie 10 lat! Pani Anna Maria Wesolowska zachęcała także do utworzenia w szkole kącika prawnego, gdzie mogłyby znaleźć się przepisy prawne, dotyczące szeroko pojętego bezpieczeństwa. Spotkanie było naprawdę wyjątkowe, gdyż w szczegółowy i profesjonalny sposób zostały przekazane najistotniejsze treści. Dziękujemy!

Magdalena Bobowska
 

Aktywność obywatelska – spotkanie z radną  Powiatu Wrocławskiego

   Uczniowie klas ósmych na lekcjach wiedzy o społeczeństwie dnia 13 maja 2021 roku spotkali się na platformie Teams  z radną Rady Powiatu Wrocławskiego – Panią Anną Sobolak, która  przedstawiła m.in. organy, zadania powiatu, w jaki sposób pracują radni.  Ważnym i bardzo ciekawym elementem była prezentacja przykładów działań radnych powiatu na rzecz Gminy Czernica. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących działalności Pani Anny Sobolak.
    Być może spotkanie z Panią Anną Sobolak zachęci młodzież do aktywności obywatelskiej, pracy na rzecz swojej małej ojczyzny.                                                                                                      

 Dorota Żukowska
nauczycielka wiedzy o społeczeństwie

 

2019-20


Spotkanie uczniów klas ósmych z policjantem

Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas ósmych zapoznają się z odpowiedzialnością prawną nieletnich, zagrożeniach w różnych przestrzeniach życia, o służbach ochrony prawa, m.in. policji.  W ramach tych zagadnień odbyło się 9.12.2019 roku spotkanie z dzielnicowym asp. Damianem Tarnawskim.
Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wiadomości na w/w tematy, ale także szczególnie podkreślone zostały informacje na temat różnych zagrożeń, przemocy  i jak sobie z nimi radzić.
Aspirant Damian Tarnawski wskazał na konsekwencje prawne różnych nieodpowiednich  działań ze strony młodych ludzi, ale także do kogo można zwrócić się o pomoc.

Dorota Żukowska
nauczycielka wiedzy o społeczeństwie

 

    


Lekcja wiedzy o społeczeństwie

W ramach edukacji obywatelskiej  dnia 4 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie klas ósmych z radną Rady Powiatu Wrocławskiego – Panią Anną Sobolak.
Uczniowie  mieli możliwość zapoznać się z zadaniami powiatu, różnicami między kompetencjami gminy a powiatu. Zaprezentowane były slajdy z sesji, prac Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz interpelacje. W trakcie spotkania Pani Anna Sobolak odpowiadała na pytania uczniów, zapoznała się z propozycjami młodych ludzi, jak można wyrazić  aktywność obywatelską.
Wiedza tak zdobyta na pewno będzie trwalsza, dająca orientację  na temat zadań samorządów terytorialnych.

Dorota Żukowska
nauczycielka wiedzy o społeczeństwie

    

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95, 71 318 50 52

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.00 – 16.00
WTOREK                7.00 – 16.00
ŚRODA                     7.00 – 16.00
CZWARTEK            7.00 – 16.00
PIĄTEK                   7.00 – 16.00

liczba odwiedzin: 2609650