Nawigacja

 

Spotkanie uczniów klas ósmych z policjantem

Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas ósmych zapoznają się z odpowiedzialnością prawną nieletnich, zagrożeniach w różnych przestrzeniach życia, o służbach ochrony prawa, m.in. policji.  W ramach tych zagadnień odbyło się 9.12.2019 roku spotkanie z dzielnicowym asp. Damianem Tarnawskim.
Uczniowie mieli możliwość wysłuchania wiadomości na w/w tematy, ale także szczególnie podkreślone zostały informacje na temat różnych zagrożeń, przemocy  i jak sobie z nimi radzić.
Aspirant Damian Tarnawski wskazał na konsekwencje prawne różnych nieodpowiednich  działań ze strony młodych ludzi, ale także do kogo można zwrócić się o pomoc.

Dorota Żukowska
nauczycielka wiedzy o społeczeństwie

 

    


Lekcja wiedzy o społeczeństwie

W ramach edukacji obywatelskiej  dnia 4 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie klas ósmych z radną Rady Powiatu Wrocławskiego – Panią Anną Sobolak.
Uczniowie  mieli możliwość zapoznać się z zadaniami powiatu, różnicami między kompetencjami gminy a powiatu. Zaprezentowane były slajdy z sesji, prac Komisji Edukacji, Kultury i Sportu oraz Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz interpelacje. W trakcie spotkania Pani Anna Sobolak odpowiadała na pytania uczniów, zapoznała się z propozycjami młodych ludzi, jak można wyrazić  aktywność obywatelską.
Wiedza tak zdobyta na pewno będzie trwalsza, dająca orientację  na temat zadań samorządów terytorialnych.

Dorota Żukowska
nauczycielka wiedzy o społeczeństwie

    

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.30 – 15.30
WTOREK                7.30 – 15.30
ŚRODA                     7.30 – 17.00
CZWARTEK            7.30 – 15.30
PIĄTEK                   7.30 – 15.30

liczba odwiedzin: 724318