Europejski Dzień Sportu Szkolnego
W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami z całej Europy i ze świata, obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD) #ESSD2020. To jedno z tych sportowych wydarzeń, w którym nie mogło nas zabraknąć! Aktywnie bawiliśmy się na sali gimnastycznej ,na boisku szkolnym, na basenie i na lekcjach gdzie uczniowie w trakcie zajęć wykonywali razem z nauczycielami ćwiczenia śródlekcyjne.
Koordynator
Jolanta Jerzycka
@V4sport.Fundacja
#ESSD2020
#BeActive
2019-20
„Mamy Niepodległą!”
Społeczność Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim (uczniowie, nauczyciele, rodzice) włączyli się po raz kolejny bardzo aktywnie do akcji „Mamy Niepodległą!” zorganizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Jest to sposób optymistycznego świętowania niepodległości oraz dzielenia się radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie okolicznościowej kartki pocztowej do znajomych, bliskich z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości i ma to zachęcać Polaków do wspólnych obchodów. Jest okazją, żeby okazywać sobie wielką serdeczność, mieć w sobie radość z wolności i dzielić się nią.
Dorota Żukowska
szkolny koordynator akcji
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W dniach 16 – 18.2019 uczniowie i wychowawcy klas I-III już po raz trzeci przyłączyli się do tej akcji. Jednym z ciekawszych wydarzeń tego tygodnia były warsztaty dla dzieci z programowania w języku swift, prowadzone przez pana Krzysztofa Grabowskiego, trenera MAC OSX/iOS, ECCC/ECD.
Link do filmu z warsztatów: https://youtu.be/nrKwVhqzZlU
Akcja społeczno – edukacyjna Żonkile
Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim wzięła udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Celem akcji jest upamiętnienie i oddanie czci ofiarom powstania w getcie warszawskim – 19 kwietnia 2019 roku minęła 76 rocznica tych tragicznych wydarzeń. Pomimo upływu lat powinniśmy pamiętać nie tylko o żydowskich powstańcach, ale także o wszystkich ofiarach holokaustu, które pochłonęła II wojna światowa. Uczniowie klas ósmych na lekcjach wiedzy o społeczeństwie własnoręcznie przygotowali przepiękne papierowe, żółte żonkile, które nosili przypięte do ubrań. Obejrzeli także film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”, zapoznali się z działalnością Marka Edelmana m.in. poprzez prezentację „Marek Edelman – bohater niepokonany”, wysłuchali relacji świadków tamtych wydarzeń. Została także przygotowana gazetka upamiętniająca powstanie w getcie warszawskim w 1943 roku, udostępniona społeczności szkolnej.
W naszej szkole na lekcjach języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie przeprowadzane są zajęcia o tolerancji i wielokulturowości. Poznajemy kulturę, zwyczaje różnych narodów, wyznań, wskazujemy, jak ważna jest tolerancja w codziennym życiu społecznym.
Dorota Żukowska
Zdjęcia - kliknij i przejdź do galerii
GODZINY PRACY SEKRETARIATU
PONIEDZIAŁEK 7.00 – 16.00
WTOREK 7.00 – 16.00
ŚRODA 7.00 – 16.00
CZWARTEK 7.00 – 16.00
PIĄTEK 7.00 – 16.00