Nawigacja

 


„Mamy Niepodległą!”

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim (uczniowie, nauczyciele, rodzice) włączyli się po raz kolejny bardzo aktywnie do akcji  „Mamy Niepodległą!” zorganizowanej  przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Jest to sposób optymistycznego świętowania niepodległości oraz dzielenia się radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie okolicznościowej kartki pocztowej  do znajomych, bliskich z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości i ma to zachęcać Polaków do wspólnych obchodów.  Jest  okazją, żeby okazywać sobie wielką serdeczność, mieć w sobie radość z wolności  i dzielić się nią.

Dorota Żukowska
szkolny koordynator akcji

Code Week

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W dniach 16 – 18.2019 uczniowie i wychowawcy klas  I-III już po raz trzeci przyłączyli się do tej akcji.  Jednym z ciekawszych wydarzeń tego tygodnia były warsztaty dla dzieci z programowania w języku swift, prowadzone przez pana Krzysztofa Grabowskiego,  trenera MAC OSX/iOS, ECCC/ECD.

Link do filmu z warsztatów: https://youtu.be/nrKwVhqzZlU

Monika Walkowiak
 

Akcja społeczno – edukacyjna Żonkile

   Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim wzięła udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile organizowanej przez  Muzeum Żydów Polskich  POLIN w Warszawie. Celem akcji jest upamiętnienie i oddanie czci ofiarom powstania w getcie warszawskim – 19 kwietnia 2019 roku minęła 76 rocznica tych tragicznych wydarzeń. Pomimo upływu lat powinniśmy pamiętać nie tylko o żydowskich powstańcach, ale także o wszystkich ofiarach holokaustu, które pochłonęła II wojna światowa.  Uczniowie klas ósmych na lekcjach wiedzy  o społeczeństwie własnoręcznie przygotowali przepiękne papierowe, żółte żonkile, które nosili przypięte do ubrań. Obejrzeli także film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”, zapoznali się z działalnością Marka Edelmana m.in. poprzez  prezentację  „Marek Edelman – bohater niepokonany”, wysłuchali relacji świadków tamtych wydarzeń. Została także przygotowana gazetka upamiętniająca powstanie w getcie warszawskim w 1943 roku, udostępniona społeczności szkolnej.

     W naszej szkole na lekcjach języka polskiego, historii, wiedzy   o społeczeństwie przeprowadzane są zajęcia o tolerancji i  wielokulturowości. Poznajemy kulturę, zwyczaje różnych narodów, wyznań, wskazujemy, jak ważna jest tolerancja w codziennym życiu społecznym.

Dorota Żukowska

Zdjęcia - kliknij i przejdź do galerii

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.30 – 15.30
WTOREK                7.30 – 15.30
ŚRODA                     7.30 – 17.00
CZWARTEK            7.30 – 15.30
PIĄTEK                   7.30 – 15.30

liczba odwiedzin: 724307