Nawigacja

 

 

 

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

 

W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami z całej Europy i ze świata, obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD) #ESSD2020. To jedno z tych sportowych wydarzeń, w którym nie mogło nas zabraknąć! Aktywnie bawiliśmy się na  sali gimnastycznej ,na boisku szkolnym, na basenie i na lekcjach gdzie uczniowie w trakcie  zajęć wykonywali  razem z nauczycielami  ćwiczenia śródlekcyjne.

 

 

Koordynator

Jolanta Jerzycka

 

@V4sport.Fundacja

#ESSD2020

#BeActive

 

2019-20

 

„Mamy Niepodległą!”

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim (uczniowie, nauczyciele, rodzice) włączyli się po raz kolejny bardzo aktywnie do akcji  „Mamy Niepodległą!” zorganizowanej  przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Jest to sposób optymistycznego świętowania niepodległości oraz dzielenia się radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie okolicznościowej kartki pocztowej  do znajomych, bliskich z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości i ma to zachęcać Polaków do wspólnych obchodów.  Jest  okazją, żeby okazywać sobie wielką serdeczność, mieć w sobie radość z wolności  i dzielić się nią.

Dorota Żukowska
szkolny koordynator akcji

Code Week

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W dniach 16 – 18.2019 uczniowie i wychowawcy klas  I-III już po raz trzeci przyłączyli się do tej akcji.  Jednym z ciekawszych wydarzeń tego tygodnia były warsztaty dla dzieci z programowania w języku swift, prowadzone przez pana Krzysztofa Grabowskiego,  trenera MAC OSX/iOS, ECCC/ECD.

Link do filmu z warsztatów: https://youtu.be/nrKwVhqzZlU

Monika Walkowiak
 

Akcja społeczno – edukacyjna Żonkile

   Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim wzięła udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile organizowanej przez  Muzeum Żydów Polskich  POLIN w Warszawie. Celem akcji jest upamiętnienie i oddanie czci ofiarom powstania w getcie warszawskim – 19 kwietnia 2019 roku minęła 76 rocznica tych tragicznych wydarzeń. Pomimo upływu lat powinniśmy pamiętać nie tylko o żydowskich powstańcach, ale także o wszystkich ofiarach holokaustu, które pochłonęła II wojna światowa.  Uczniowie klas ósmych na lekcjach wiedzy  o społeczeństwie własnoręcznie przygotowali przepiękne papierowe, żółte żonkile, które nosili przypięte do ubrań. Obejrzeli także film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”, zapoznali się z działalnością Marka Edelmana m.in. poprzez  prezentację  „Marek Edelman – bohater niepokonany”, wysłuchali relacji świadków tamtych wydarzeń. Została także przygotowana gazetka upamiętniająca powstanie w getcie warszawskim w 1943 roku, udostępniona społeczności szkolnej.

     W naszej szkole na lekcjach języka polskiego, historii, wiedzy   o społeczeństwie przeprowadzane są zajęcia o tolerancji i  wielokulturowości. Poznajemy kulturę, zwyczaje różnych narodów, wyznań, wskazujemy, jak ważna jest tolerancja w codziennym życiu społecznym.

Dorota Żukowska

Zdjęcia - kliknij i przejdź do galerii

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95, 71 318 50 52

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.00 – 16.00
WTOREK                7.00 – 16.00
ŚRODA                     7.00 – 16.00
CZWARTEK            7.00 – 16.00
PIĄTEK                   7.00 – 16.00

liczba odwiedzin: 1772138