Nawigacja

 

Dzień wynalazków

Koło, żarówka, samolot, rower, komputer, telefon komórkowy, to część wynalazków, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonować w XXI wieku. Dziś nie tracimy już czasu na rozważania, jak ludzkość radziła sobie bez radia, samochodu czy rentgena. Żyjemy w czasach eksplozji rozwoju techniki, robotyki i AI. Niemalże codziennie ludzie na Ziemi są twórcami nowych wynalazków .
W listopadzie obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Wynalazcy, poświęcony tym, których wynalazki zmieniły świat. Miał on na celu przybliżyć naszym uczniom sylwetki znanych z historii wynalazców oraz ukazać jaką ewolucyjną drogę przeszły poszczególne wynalazki. Zgłębiając postęp ludzkości, jej możliwości, oczekiwania i dynamikę, motywujemy naszych uczniów do nauki i kreatywności. Poprzez to działanie chcieliśmy w nich zaszczepić słowa: „ I Ty możesz zostać wynalazcą”
W ramach tego projektu klasy stworzyły wspaniałe prace, przy których podczas przerw gromadziły się grupki „młodych naukowców”.

Samorząd Uczniowski

GALERIA ZDJĘĆ


Święto Dyni

Motywem dyni, 10 listopada, celebrowaliśmy w naszej szkole jesień, która na dobre rozgościła się wokół nas. Cała społeczność uczniowska wzięła udział w obchodach Dnia Dyni. Kolor pomarańczowy zagościł na szkolnych korytarzach i w klasach. Uczniowie i nauczyciele wzbogacili swój ubiór w kolor pomarańczowy, uzupełniając swoją garderobę w przypinki i  kotyliony w kształcie dyni . Powstało wiele prac plastycznych z dynią w roli głównej. Wszystkie klasy, jak uczniowie Jana Kochanowskiego, były autorami  fraszek,  które wychwalały i promowały zalety zdrowotne, estetyczne i kulinarne dyni.
Razem stworzyliśmy inspirację na  kulinarną, dyniową ucztę, na długie jesienne wieczory w naszych domach, w postaci przepisów  kulinarnych, na słodko lub wytrawnie, w których dynia była głównym składnikiem.
Poprzez zabawę, wspólne tworzenie i kreatywne pomysły naszych uczniów, Święto Dyni, pozwoliło nam poznać ogromne zalety smakowe, zdrowotne i estetyczne tej jesiennej rośliny.

Samorząd Szkolny

GALERIA ZDJĘĆ


Wybory Małego Samorządu

Dnia 13 października 2023 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego. W lokalu wyborczym, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, uczniowie klas drugich i trzecich mogli oddać głos na jednego z czterech kandydatów. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą przewodniczącą Małego SU została ALICJA KUBIAK z klasy III c a jej zastępcą KALINA ŚLIMAK z klasy III a . Pozostałe kandydatki JAŚMINA FRĄCZEK z klasy III d oraz ADA GOLA z klasy III b będą wspierały pracę Małego SU. Wybory przebiegały bez zakłóceń. Uczniowie byli bardzo podekscytowani, gdyż po raz  pierwszy brali udział w takim przedsięwzięciu. Była to niewątpliwie pouczająca lekcja demokracji i samorządności, ukazująca wszystkim uczestnikom, że każdy głos się liczy, że każdy głos ma znaczenie.
GRATULUJEMY WYGRANYM!
GRATULUJEMY WYBORCOM!

Opiekun Małego SU

GALERIA ZDJĘĆ


Dzień Ziemi (klasy I-III)

21 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. W ramach tego święta uczniowie klas I-III ubrani na zielono wykonywali rozmaite zadania o tematyce ekologicznej. Były krzyżówki, zagadki, diagramy, prezentacje mulimedialne, filmy edukacyjne,  gry online i piosenki o tematyce ekologicznej oraz pogadanki dotyczące segregacji śmieci i recyklingu. Dzieci mogły wykazać się swoją kreatywnością wykonując różnorodne prace plastyczne promujące ekologię m.in. lapbooki o Ziemi i plakaty z hasłami ekologicznymi. Klasy I wzięły czynny udział w pokazie mody ekologicznej prezentując swój strój wykonany z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu np.: kartonów, worków, gazet czy butelek plastikowych. Nie zabrakło też ćwiczeń praktycznych. Były zadania polegające na segregowaniu obrazkowych przedmiotów oraz przyporządkowywaniu ich do odpowiednich kontenerów. Ciekawym doświadczeniem było wspólne sadzenie kwiatów. Następnie przyszedł czas na działania w terenie. Uczniowie z wielkim zaangażowanie i ekscytacją podjęli się zadania sprzątania okolicznych terenów. Podczas tego dnia realizowaliśmy również zadania w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego  „Z ekologią na Ty”.  Nasze szkolne działania miały na celu uświadomienie wszystkim, że każdy z nas ( duży czy mały) może przyczynić się do poprawy czystości naszej planety. Należy to robić zawsze i wszędzie.

Marta Florczyk,  Anna Telatyńska

Galeria zdjęć
 

Bezpieczna Zima 2023

10 lutego 2023 r, przy Winterpol  Summer Park w Karpaczu, uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły, wzięli udział w akcji „Bezpieczna Zima 2023”.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we współpracy z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, młodzież miała możliwość przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na szlakach i stokach narciarskich, aby bezpiecznie oddać się białemu szaleństwu.
Podczas wydarzenia, dowiedzieliśmy się między innymi czym grozi jazda w niedopiętych butach, bez kasku lub z niewyregulowanymi nartami. Ratownicy zaprezentowali także swój sprzęt ratowniczy, wyjaśniali nam zasady poszukiwania osób zaginionych w górach i pokazywali jak ratować poszkodowanych w wypadkach na stoku. Zdobyliśmy niezbędną wiedzę  o bezpieczeństwie zimą w górach.
Młodzież wzięła również udział w  warsztatach i zabawach na śniegu np. Jama Śnieżna czy Ogródek Lawinowy, które wzbogaciły wiedzę o zasady bezpieczeństwa i odpowiedzialnym zachowaniu w warunkach górskich i zimowych. Dodatkową atrakcją, była foto budka oraz quiz wiedzy o bezpieczeństwie.  Do wydarzenia włączyła się także lokalna Policja, która zaprezentowała sprzęt używany podczas codziennej pracy.
To był mile i owocnie spędzony czas w zimowej scenerii Karpacza.

Koordynator projektu
Bezpieczny Dolnoślązak
Izabela Wlazło


Kartki świąteczne

W tym roku trzecioklasiści w okresie przedświątecznym zaangażowali się w międzyszkolną wymianę kartek świątecznych. Adresatami byli uczniowie klasy 3a z Zespołu Szkół Prywatnych nr 1 w Sosnowcu. Ta akcja miała przybliżyć dzieciom mniej popularną w dzisiejszych czasach tradycję wysyłania kartek świątecznych pocztą. Własnoręcznie i z dużym zaangażowaniem wykonali kartkę bożonarodzeniową oraz samodzielnie napisali życzenia świąteczne. Wspólnie zredagowali list do swoich rówieśników, w którym opisywali m.in. świąteczne przygotowania oraz zwyczaje, wizytę w Muzeum Bombki w Miliczu oraz różne szkolne tradycje. Nasi uczniowie również pocztą otrzymali piękne kartki z życzeniami świątecznymi. Podtrzymywanie tej tradycji sprawiło naszym uczniom wiele radości i satysfakcji, a także było ciekawym doświadczeniem.

Marta Florczyk
 

DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

8 listopada klasa IIIa obchodziła Dzień Zdrowego Śniadania. Zajęcia rozpoczęły się od pogadanki na temat zdrowego stylu życia oraz własnych nawyków żywieniowych. Uczniowie zapoznali się z piramidą żywienia, omówili 12 zasad zdrowego odżywiania oraz utrwalili reguły zachowania się przy stole. W części praktycznej, zresztą bardzo wyczekiwanej, samodzielnie wykonali śmieszne i zdrowe przekąski, kanapki, szaszłyki oraz sałatki owocowo-warzywne. Największą atrakcją było jednak wspólne przygotowanie koktajlu owocowego z truskawek i borówek. Ponoć był znakomity J. Następnie uczniowie nakryli do stołu i skonsumowali przygotowane samodzielnie zdrowe przekąski. Śniadanie było niecodzienne, przepyszne i urozmaicone– prawdziwa uczta śniadaniowa. Wszystko szybko zniknęło z talerzy, a uczniowie zgodnie stwierdzili, że chętnie to powtórzą.  Ten dzień był doskonałą okazją do zaprezentowania swoich zdolności kulinarnych oraz kreatywności, ale przede wszystkim świetną zabawą i mile spędzonym czasem z rówieśnikami, a także wychowawcą. Tak przygotowane śniadanie dało nam wielką moc -  energię do pracy, zabawy i nauki. Zapraszamy do galerii zdjęć. 

Marta Florczyk

 

Europejski Dzień Sportu Szkolnego

 

W ostatni piątek września, wspólnie ze szkołami z całej Europy i ze świata, obchodziliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD) #ESSD2020. To jedno z tych sportowych wydarzeń, w którym nie mogło nas zabraknąć! Aktywnie bawiliśmy się na  sali gimnastycznej ,na boisku szkolnym, na basenie i na lekcjach gdzie uczniowie w trakcie  zajęć wykonywali  razem z nauczycielami  ćwiczenia śródlekcyjne.

 

 

Koordynator

Jolanta Jerzycka

 

@V4sport.Fundacja

#ESSD2020

#BeActive

 

2019-20

 

„Mamy Niepodległą!”

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim (uczniowie, nauczyciele, rodzice) włączyli się po raz kolejny bardzo aktywnie do akcji  „Mamy Niepodległą!” zorganizowanej  przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. Jest to sposób optymistycznego świętowania niepodległości oraz dzielenia się radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie okolicznościowej kartki pocztowej  do znajomych, bliskich z życzeniami z okazji Narodowego Święta Niepodległości i ma to zachęcać Polaków do wspólnych obchodów.  Jest  okazją, żeby okazywać sobie wielką serdeczność, mieć w sobie radość z wolności  i dzielić się nią.

Dorota Żukowska
szkolny koordynator akcji

Code Week

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W dniach 16 – 18.2019 uczniowie i wychowawcy klas  I-III już po raz trzeci przyłączyli się do tej akcji.  Jednym z ciekawszych wydarzeń tego tygodnia były warsztaty dla dzieci z programowania w języku swift, prowadzone przez pana Krzysztofa Grabowskiego,  trenera MAC OSX/iOS, ECCC/ECD.

Link do filmu z warsztatów: https://youtu.be/nrKwVhqzZlU

Monika Walkowiak
 

Akcja społeczno – edukacyjna Żonkile

   Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim wzięła udział w akcji społeczno – edukacyjnej Żonkile organizowanej przez  Muzeum Żydów Polskich  POLIN w Warszawie. Celem akcji jest upamiętnienie i oddanie czci ofiarom powstania w getcie warszawskim – 19 kwietnia 2019 roku minęła 76 rocznica tych tragicznych wydarzeń. Pomimo upływu lat powinniśmy pamiętać nie tylko o żydowskich powstańcach, ale także o wszystkich ofiarach holokaustu, które pochłonęła II wojna światowa.  Uczniowie klas ósmych na lekcjach wiedzy  o społeczeństwie własnoręcznie przygotowali przepiękne papierowe, żółte żonkile, które nosili przypięte do ubrań. Obejrzeli także film „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim”, zapoznali się z działalnością Marka Edelmana m.in. poprzez  prezentację  „Marek Edelman – bohater niepokonany”, wysłuchali relacji świadków tamtych wydarzeń. Została także przygotowana gazetka upamiętniająca powstanie w getcie warszawskim w 1943 roku, udostępniona społeczności szkolnej.

     W naszej szkole na lekcjach języka polskiego, historii, wiedzy   o społeczeństwie przeprowadzane są zajęcia o tolerancji i  wielokulturowości. Poznajemy kulturę, zwyczaje różnych narodów, wyznań, wskazujemy, jak ważna jest tolerancja w codziennym życiu społecznym.

Dorota Żukowska

Zdjęcia - kliknij i przejdź do galerii

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95, 71 318 50 52

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.00 – 16.00
WTOREK                7.00 – 16.00
ŚRODA                     7.00 – 16.00
CZWARTEK            7.00 – 16.00
PIĄTEK                   7.00 – 16.00

liczba odwiedzin: 2540986