Nawigacja

Akcje charytatywne

 

spkamieniec.wosp@gmail.com

VI Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2018/2019

To już nasza szósta akcja WOŚP. Jako sztab zebraliśmy podczas wszystkich akcji ponad 240 tysięcy złotych.
Jak co roku zbiórkę pieniędzy rozpoczęliśmy od KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO. Na stoisku WOŚP'owym znowu można było zdobyć unikatowe, ręcznie robione kartki świąteczne, serwetniki, sianko, anioły, biżuterię oraz płyty i gadżety WOŚP'owe.
Przed dniem finału kilka okolicznych i wrocławskich firm postawiło skarbony stacjonarne i tym samym wsparło zbiórkę w naszym sztabie – dziękujemy firmom Słodki Adres, PiM Auto Serwis, CEX, Ayurweda na urodę, Pronar, Biblioteka Kamieniec Wrocławski oraz Punkt widzenia.
W sobotę przed samym finałem odbył się w Kamieńcu Wrocławskim II TURNIEJ SZÓSTEK SIATKARSKICH, a w Czernicy w Gminnej Bibliotece Publicznej najmłodsi mogli obejrzeć przedstawienie PANI TEATRZYK pt. „Zawsze warto pomagać”. Dochód z obu imprez został dołączony do kwoty zebranej w naszym sztabie.
W dniu ogólnopolskiego Finału jak zawsze nasi wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy do puszek w okolicznych miejscowościach, a reszta mieszkańców gminy mogła bawić się na V FINALE WOŚP w Kamieńcu Wrocławskim. Finał odbył się przy współpracy z panią Sołtys Beatą Jakielaszek, panią dyrektor SP w Kamieńcu Wrocławskim panią Małgorzatą Kwaśną, Ochotniczą Strażą Pożarną z Kamieńca Wrocławskiego, Biblioteką Gminną (filie w Czernicy i Kamieńcu Wrocławskim), grupą rekonstrukcyjną Militarni Wrocław oraz Klubem Seniora „Złota Jesień” z Czernicy.

Podczas Finału po raz kolejny było mnóstwo atrakcji:

 • stoisko PRZYTUL KSIĄŻKĘ – stoisko prowadzone przez panie Anne Szablę i Aleksandrę Kuroń z Gminnej Biblioteki Publicznej z Kamieńca Wrocławskiego, gdzie za datek do puszki można zdobyć cudowne książki do swojej domowej biblioteczki;

 • stoisko SMAKOŁYKI U SENIORA – stoisko prowadzone przez seniorów z klubu „Złota Jesień” z Czernicy, gdzie można zjeść pyszne domowe ciasta i domowy smalec oraz napić się gorącej kawy i herbaty;

 • stoisko RATOWAĆ KAŻDY MOŻE – stoisko prowadzone przez OSP z Kamieńca Wrocławskiego, gdzie każdy (duży i mały) może nauczyć się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli sztucznego oddychania;

 • stoisko OBUDŹ W SOBIE ARTYSTĘ – stoisko prowadzone przez p. Agnieszkę Król, gdzie będzie można samodzielnie spróbować zrobić biżuterię, pokolorować rysunki i odnaleźć swoją artystyczną duszę;

 • stoisko KOLORY, gdzie każdy może porysować i pokolorować;

 • stoisko WOŚPOWE CUDA, gdzie będzie można kupić ręcznie robioną biżuterię, książki i gadżety WOŚPowe;

 • GRUPY GIMNASTYCZNE I TANECZNE: grupa gimnastyki artystycznej z SP w Kamieńcu Wrocławskim, prowadzona przez nauczyciela WF z naszej szkoły p. Jolantę Jerzycką, grupa FamilyFit (taniec nowoczesny), Tuatha & Ellorien (taniec irlandzki);

 • ZESPOŁY MUZYCZNE: Skrzypcowa Kraina, Pet Cafe Band, Obierek i Za Horyzontem;

 • POKAZ MODY pań Lilianny Borowskiej i Aleksandry Gisges-Daleckiej;

 • TEATRZYK przedszkola niepublicznego Calineczka i Przyjaciele.


Przed salą jak zwykle można było oglądać wozy bojowe grupy rekonstrukcyjnej MILITARNI WROCŁAW oraz wozy strażackie OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ z Kamieńca Wrocławskiego.
Podczas finału działo również stoisko firmy AJURVEDA NA URODĘ, gdzie za datek do puszki można było skorzystać z bogatej oferty masaży i innych zabiegów.
W tym roku kontynuowaliśmy też licytacje. Tym razem przedmioty na licytacje przekazały firmy: PUNKT WIDZENIA, OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA, FAMILY FIT, pizzeria PEPPERONI, FRP TONERY, PROCARDS Anna Frankiewicz oraz od wielu innych niesamowitych darczyńców.
Pomocy przed i podczas Finału udzielili nam również: państwo PODGÓRSCY, drukarnia GRAFIT, Wójt Gminy Czernica WŁODZIMIERZ CHLEBOSZ, Chata Polska i pan JERZY MISZTAL, piekarnia MACHALSKI&TOMSKI, pizzeria PEPPERONI, MAREK ŻÓŁKOWSKI, JAKUB KLIMEK, TOMASZ DURA, dyrektor SP MAŁGORZATA KWAŚNA oraz nauczyciele SP i rodzice uczniów SP z Kamieńca Wrocławskiego.
Cały dochód z finału był przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznej akcji udało się nam zebrać ponad 76 tysięcy złotych, co dało nam kolejny mini rekord naszego sztabu (to ponad 13 tys. więcej niż w zeszłym roku!)
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego pięknego wyniku, bardzo serdecznie dziękujemy!!!


WOLONTARIUSZE 2018/2019

1. Nina Boratczuk
2. Maria Jędrzejczak
3. Piotr Jędrzejczak
4. Maja Habiak
5. Milena Kudzia
6. Maciej Pachoński
7. Kinga Paliwoda
8. Jagoda Samolej
9. Oliwia Zwarycz
10. Amelia Szymkiewicz
11. Aurelia Sawicka
12. Małgorzata Kitlas
13. Dominika Kinal
14. Natalia Domaradzka
15. Emilia Łaszanowska
16. Ewa Gospodarek
17. Oliwia Stelmaszczyk
18. Angelika Habiak
19. Kinga Gwiazda
20. Natalia Adamczuk
21. Aleksandra Łach
22. Julia Domaradzka
23. Paulina Florczyk
24. Martyna Florczyk
25. Irmina Kotusz
26. Malwina Kotusz
27. Jaśmina Kotusz
28. Natalia Kunicka
29. Jowita Kudzia
30. Daria Węglińska
31. Natalia Śliczniak
32. Zuzanna Popiołek
33. Weronika Mitulska
34. Magdalena Czarny
35. Agata Ryń
36. Marcelina Lipińska
37. Julia Tatarowicz
38. Konrad Marak
39. Jakub Miśkowiec
40. Zofia Tyrek
41. Hanna Wójcik
42. Zofia Wójcik
43. Wiktoria Górska
44. Agata Boratczuk
45. Anna Szabla
46. Ewa Król
47. Barbara Rudyk
48. Ewelina Stelmaszczyk
49. Oliwia Kuchar
50. Dominika Moś
51. Karolina Woźniak
52. Maksym Szyda
53. Karolina Kobylińska


V Szkolny Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2017/2018

To już nasza piąta akcja WOŚP. Jako sztab szkolny zebraliśmy w ciągu trzech lat ponad 140 tysięcy złotych, a podczas wszystkich pięciu akcji zebraliśmy ponad 160 tysięcy złotych.
Jak co roku zbiórkę pieniędzy rozpoczęliśmy od „Kiermaszu świątecznego”. Na stoisku WOŚP'owym znowu można było zdobyć unikatowe, ręcznie robione kartki świąteczne, serwetniki, sianko, anioły, biżuterię oraz płyty i gadżety WOŚP'owe.
Przed dniem Finału wrocławski sklep CEX
z grami, elektroniką i filmami DVD oraz wrocławska cukiernia SŁODKI ADRES postawili skarbony stacjonarne i tym samym wsparli zbiórkę w naszym sztabie. Również Gminna Biblioteka Publiczna w Czernicy wsparła nasz sztab organizując w przeddzień finału teatrzyk dla dzieci „Świnka Peppa zbiera dla WOŚP”.

W dniu ogólnopolskiego Finału jak zawsze nasi wolontariusze przeprowadzili zbiórkę pieniędzy do puszek w okolicznych miejscowościach.
W Kamieńcu w ramach Finału odbyły się dwie imprezy: I TURNIEJ SZÓSTEK SIATKARSKICH w SP w Kamieńcu Wrocławskim – turniej siatkarski dla dzieci i dorosłych oraz V SZKOLNY FINAŁ WOŚP. Finał odbył się przy współpracy z Radą Sołecką i panią Sołtys Beatą Jakielaszek, panią dyrektor SP w Kamieńcu Wrocławskim panią Małgorzatą Kwaśną, Ochotniczą Strażą Pożarną z Kamieńca Wrocławskiego, Biblioteką Gminną (filie w Czernicy i Kamieńcu Wrocławskim), grupą rekonstrukcyjną Militarni Wrocław oraz Klubem Seniora „Złota Jesień” z Czernicy.
Podczas Finału było mnóstwo atrakcji:
- stoisko PRZYTUL KSIĄŻKĘ prowadzone przez panie z Gminnej Biblioteki Publicznej z Kamieńca Wrocławskiego, gdzie za datek do puszki można było zdobyć cudowne książki do swojej domowej biblioteczki.
- stoisko SMAKOŁYKI U SENIORA prowadzone przez seniorów z klubu „Złota Jesień” z Czernicy, gdzie można było zjeść pyszne domowe ciasta i domowy smalec oraz napić się gorącej kawy i herbaty.
- stoisko RATOWAĆ KAŻDY MOŻE prowadzone przez OSP z Kamieńca Wrocławskiego, gdzie każdy (duży i mały) mógł nauczyć się resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli sztucznego oddychania.
- stoisko OBUDŻ W SOBIE ARTYSTĘ, gdzie można było samodzielnie spróbować zrobić biżuterię, pokolorować rysunki i odnaleźć swoją artystyczną duszę.
- stoisko WOŚPOWE CUDA, gdzie można było kupić ręcznie robioną biżuterię, książki i gadżety WOŚPowe.
Podczas imprezy finałowej mieliśmy również bogaty program artystyczny. Zobaczyliśmy pokaz grupy gimnastyki artystycznej z SP w Kamieńcu Wrocławskim, pokaz tańca nowoczesnego grupy FamilyFit, pokaz tańca bollywood grupy INDRIYAS oraz pokaz tańca irlandzkiego połączony z nauką tańca grupy TUATHA & ELLORIEN. Z zespołów muzycznych w tym roku zagrała dla nas SKRZYPCOWA KRAINA (uczniowie szkoły skrzypiec z Oławy) oraz zespoły GAJKOWIANIE, W STRONĘ PORTU, OBIEREK i ZA HORYZONTEM. Obejrzeliśmy również fragment spektaklu pań Lilianny Borowskiej i Aleksandry Gisges-Daleckiej.

Przed salą od 15.00 można było oglądać wozy bojowe grupy rekonstrukcyjnej MILITARNI WROCŁAW oraz wozy strażackie OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ z Kamieńca Wrocławskiego.
W tym roku kontynuowaliśmy licytacje przedmiotów przekazanych przez firmy: AJURVEDA NA URODĘ, PUNKT WIDZENIA, HOTEL RÓŻA, EKSPEDYCJA EXPRESS, OCHOTNICZĄ STRAŻ POŻARNĄ, FAMILY FIT oraz pizzeria PEPPERONI.
Pomocy przed i podczas Finału udzielili nam również: drukarnia GRAFIT, WÓJT GMINY CZERNICA Włodzimierz Chlebosz, CHATA POLSKA i pan Jerzy Misztal, piekarnia MACHALSKI&TOMSKI, pizzeria PEPPERONI, Marek Żółkowski i dyrektor SP Małgorzata Kwaśna oraz nauczyciele SP z Kamieńca Wrocławskiego.
Cały dochód z finału był przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznej akcji udało się nam zebrać ponad 63 tysiące złotych :)
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego pięknego wyniku bardzo serdecznie dziękujemy!!!


WOLONTARIUSZE 2017/2018

1. Agata Boratczuk
2. Ewa Król
3. Anna Szabla
4. Barbara Rudyk
5. Nina Boratczuk - IVc
6. Maciej Pachoński - IV
7. Milena Kudzia - Vb
8. Weronika Jankowska - Vb
9. Maja Habiak - Vc
10. Julia Till - Vc
11. Aleksandra Krysa - Vc
12. Natalia Domaradzka - Vc
13. Ewelina Stelmaszczyk - VIa
14. Aurelia Sawicka - VIa
15. Daria Kaczmarek - VIa
16. Maria Jędrzejczak - VIa
17. Dominika Kinal - VIc
18. Małgorzata Kitlas - VIc
19. Piotr Jędrzejczak - VIIa
20. Angelika Habiak - VIIb
21. Kinga Gwiazda - VIIb
22. Natalia Adamczuk - VIIb
23. Wiktoria Górska - VIIb
24. Oliwia Stemaszczyk - VIIb
25. Marcelina Turczyńska - VIIb
26. Ewa Gospodarek - VIIc
27. Zofia Tyrek - VIIc
28. Patrycja Skołuda - VIIc
29. Weronika Mitulska - VIIc
30. Alina Kuroń - IIIa G.
31. Zofia Szymańska - IIIa G.
32. Zuzanna Sokołowska - IIIa G.
33. Paulina Szymańska - IIIa G.
34. Paulina Kułakowska - IIIa G.
35. Aleksandra Ciba - IIIa G.
36. Marzena Gałus - IIIb G.
37. Julia Zajdel - IIIb G.
38. Mateusz Czajkowski - IIIc G.
39. Nikola Knap - IIIc G.
40. Mateusz Krowicki - IIIc G.
41. Sandra Kwaśna - G.

 

IV Szkolny Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2016/2017

To już nasza czwarta akcja WOŚP. Jako sztab szkolny zebraliśmy w ciągu dwu lat ponad 80 tysięcy złotych, a podczas wszystkich czterech akcji zebraliśmy ponad 110 tysięcy złotych.
Również w tym roku naszym wkładem dla WOŚP była organizacja zbiórki pieniędzy podczas „Kiermaszu świątecznego”. Na stoisku WOŚP'owym można było kupić: unikatowe wyroby rękodzielnicze: kartki świąteczne, wyroby własne (serwetniki), ozdoby choinkowe, ręcznie robioną biżuterię oraz płyty i gadżety WOŚP'owe.
15 stycznia (w dniu ogólnopolskiego finału WOŚP) nasi wolontariusze przeprowadzili zbiórkę w okolicznych miejscowościach oraz zorganizowaliśmy w naszej szkole IV Szkolny Finał WOŚP. Finał odbył się przy współpracy z Radą Sołecką i panią Sołtys Beatą Jakielaszek, panią dyrektor SP w Kamieńcu Wrocławskim panią Małgorzatą Kwaśną, Ochotniczą Strażą Pożarną z Kamieńca Wrocławskiego, Biblioteką Gminną (filie w Czernicy i Kamieńcu Wrocławskim), grupą rekonstrukcyjną Militarni Wrocław oraz Klubem Seniora „Złota Jesień” z Czernicy.
Podczas imprezy mogliśmy zobaczyć występy muzyczne dzieci z naszej szkoły w pokazie gimnastyki artystycznej, pokaz mody pań projektantek Aleksandry Gisges-Daleckiej i Lilianny Borowskiej i pokaz tańca towarzyskiego Wrocławskiej Akademii Tańca Kijkowski. Można było też posłuchać dobrej muzyki – w tym roku zagrali dla nas: Marek Waszczyński Band, W stronę portu, Rhiannon Celtic Band, Za Horyzontem i Gajkowianie. Zatańczył też zespół tańca irlandzkiego Tuatha de Danaan, który oprócz pokazu poprowadził naukę tańca irlandzkiego dla chętnych.
W trakcie występów można było uczestniczyć w warsztatach beadingu prowadzonych przez panią Agnieszkę Król oraz nauczyć się pierwszej pomocy od Ochotniczej Straży Pożarnej. Przed salą można było zajrzeć do wozów bojowych grupy rekonstrukcyjnej Militarni Wrocław oraz do wozów strażackich Ochotniczej Straży Pożarnej, a na sali stał WOŚP'owy sklepik, a w nim: płyty CD, ręcznie robiona biżuteria i kartki oraz gadżety WOŚP'owe (koszulki, płyty DVD i kalendarze).
Nowością były licytacje przedmiotów przekazanych przez Oliwią Jabłońską i Macieja Bodnara (przy współpracy wójta Gminy Czernica, pana Włodzimierza Chlebosza), Ochotniczą Straż Pożarną, panią Magdalenę Podborowską-Żabską z firmy FamilyFit z Kamieńca Wrocławskiego, państwa Pawluczaków z firmy Optyk Punkt Widzenia z Czernicy oraz Spółdzielnię Socjalną Manumania.
Aby umilić gościom zabawę goście mogli spróbować domowych ciast i domowego chleba ze smalcem oraz napić się kawy i herbaty, o co zadbał Klub Seniora "Złota Jesień" z Czernicy i pani Wiesława Wolska, zjeść pyszną grochówkę przekazaną przez pizzerię Pepperoni z Kamieńca Wrocławskiego oraz świeżą bułeczkę czy chlebek od piekarni Machalski&Tomski z Łan.
Imprezę nagłaśniał Marek Żółkowski, parkingu użyczył nam Hotel „Róża” z Kamieńca Wrocławskiego, a wsparcia finansowego udzielił pan Krzysztof Kotarba i firma Partec z Kamieńca Wrocławskiego.
Część finału transmitowała na żywo TV Lokalna i pan Piotr Gróbarczyk.
Cały dochód z finału był przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznej akcji udało się nam zebrać około 54 tysiące złotych :)
Wszystkim współpracownikom i darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!!!

ZDJĘCIA Z FINAŁU (kliknij)

Agata Boratczuk
szef sztabu WOŚP #2995
w Kamieńcu Wrocławskim

WOLONTARIUSZE 2016/2017

1. Boratczuk Agata – sklepik WOŚP'owy
2. Szabla Anna – Biblioteka Gminna Kamieniec Wrocławski
3. Rudyk Barbara – Biblioteka Gminna Czernica
4. Król Ewa – Klub Seniora „Złota Jesień”
5. Boratczuk Nina IIIc
6. Jędrzejczak Maria Va
7. Sawicka Aurelia Va
8. 
Kobylińska Karolina Vb
9. Reveko Margaryta Vb
10. Kinal Dominika Vc
11. Kunicka Natalia Vc
12. Mruk Julia Vc
13. Waszczak Milena Vc
14. Adamska Maja VIa

15. Jędrzejczak Piotr VIa
16. Korczowska Zuzanna VIa
17. Łach Aleksandra VIa
18. Sowa Martyna VIa
19. Węglińska Daria VIa

20. Adamczuk Natalia VIb
21. Górska Wiktoria VIb
22. Gwiazda Kinga VIb
23. Habiak Angelika VIb
24. Stelmaszczyk Oliwia VIb
25. Zwierz paulina VIb
26. Gospodarek Ewa VIc

27. Joniec Natan Vc
28. Jezierski Kuba - gimnazjum
29. Kobylińska Weronika – gimnazjum
30. Noweta Wiktoria – gimnazjum
31. Podgórski Kacper - gimnazjum
32. Pona Daniel – gimnazjum
33. Pyczek Mateusz - gimnazjum
34. Rembikowska Monika – gimnazjum
35. Strauchold Stanisław - gimnazjum
36. Tyrek Bartosz – gimnazjum
37. Kostecki Michał – gimnazjum
38. Pawlak Dominik - gimnazjum
39. Kwaśna Sandra – gimnazjum
40. Joniec Maja – liceum

 

III Szkolny Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2015/2016

To już nasza trzecia akcja WOŚP. Podczas dwu poprzednich akcji zebraliśmy w sumie prawie 28000 złotych, dlatego postanowiliśmy kontynuować w tym roku nasze działania.
Również w tym roku naszym wkładem dla WOŚP była organizacja zbiórki pieniędzy podczas „Kiermaszu świątecznego” 13 grudnia w Świetlicy Sołeckiej. Na stoisku WOŚP'owym można było kupić: unikatowe wyroby rękodzielnicze: kartki świąteczne, wyroby własne (serwetniki), ozdoby choinkowe, ręcznie robioną biżuterię oraz płyty i gadżety WOŚP'owe. Można było też wrzucić datek do puszki 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tym samym wspomóc cel tegorocznego grania Orkiestry.
Zbiórkę prowadziliśmy też tego samego dnia podczas X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego O Puchar Wójta Gminy Czernica w budynku SP w Kamieńcu Wrocławskim. W turnieju zmierzyły się pary z całej Polski, a wieczorem na Gali Tanecznej można było obejrzeć pokazy laureatów turnieju oraz wielokrotnych mistrzów Polski i trenerów Latin Dance Wrocławskiej Akademii Tańca. Wystąpiły też dzieci z naszej szkoły uczące się tańca towarzyskiego. Podczas turnieju można było spotkać wolontariuszy z WOŚP'owymi puszkami.
10 stycznia (w dniu ogólnopolskiego finału WOŚP) nasi wolontariusze przeprowadzili zbiórkę w okolicznych miejscowościach oraz zorganizowaliśmy w naszej szkole III Szkolny Finał WOŚP. Finał odbył się przy współpracy z Radą Sołecką, wójtem Gminy Czernica, Ochotniczą Strażą Pożarną w Kamieńcu Wrocławskim, Biblioteką Gminną (filie w Czernicy i Kamieńcu Wrocławskim), grupą rekonstrukcyjną Militarni Wrocław oraz Wrocławską Akademią Tańca „Kijkowski”. Podczas imprezy mogliśmy zobaczyć pokaz ratownictwa i naukę pierwszej pomocy prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Kamieńca Wrocławskiego, występy muzyczne dzieci z terenu naszej gminy (gra na instrumencie, taniec, gimnastyka artystyczna), pokaz mody pań projektantek Aleksandry Gisges-Daleckiej i Lilianny Borowskiej, pokazy tańca towarzyskiego Wrocławskiej Akademii Tańca Kijkowski oraz tańca Bollywood grupy Indriyas, koncerty zespołów Za Horyzontem, Gosia Bruś, 30 lies, W stronę portu, Gajkowianie i Marek Waszczyński Band oraz warsztaty beadingu prowadzone przez panią Agnieszkę Król.
Przed salą można było zajrzeć do wozów bojowych grupy rekonstrukcyjnej Militarni Wrocław oraz do wozu strażackiego Ochotniczej Straży Pożarnej.
Na sali stał WOŚP'owy sklepik, a w nim: płyty CD, ręcznie robiona biżuteria, ozdoby do domu oraz gadżety WOŚP'owe (koszulki, płyty CD i kalendarze).
Aby umilić gościom zabawę goście mogli spróbować domowych ciast i domowego chleba ze smalcem oraz napić się kawy i herbaty, o co zadbał Klub Seniora "Złota Jesień" z Czernicy i Klub Seniora „Bajkał” z Kamieńca Wrocławskiego.
Całą imprezę nagłaśniał Marek Żółkowski, a parkingu użyczył nam Hotel „Róża” z Kamieńca Wrocławskiego. Puszki dla wolontariuszy zafoliowała firma „Polpack” z Wrocławia. Materiały promocyjne zakupił Urząd Gminy Czernica.
Nasze działania wspierała też Biblioteka Gminna w świetlicy wiejskiej przy ul. Odrzańskiej w Czernicy o godz. 11.00 można było obejrzeć teatrzyk oraz uczestniczyć w zabawach animacyjnych dla dzieci.
Patronem honorowym naszej imprezy był wójt Gminy Czernica Włodzimierz Chlebosz.
Cały dochód z finału był przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas całej akcji udało się nam zebrać 28853 zł :)
Wszystkim współpracownikom, wystepującym i darczyńcom serdecznie dziękujemy!!!!!

WOLONTARIUSZE 2015/2016

1. Boratczuk Agata – sklepik WOŚP'owy
2. Szabla Anna – Biblioteka Gminna Kamieniec Wrocławski
3. Rudyk Barbara – Biblioteka Gminna Czernica
4. Król Ewa – Klub Seniora „Złota Jesień”
5. Boratczuk Nina IIc
6. Jędrzejczak Maria IVa
7. Sawicka Aurelia IVa
8. Reweko Margaryta IVb
9. Jędrzejczak Piotr Va
10. Kujawa Kamila Va
11. Łach Aleksandra Va
12. Węglińska Daria Va
13. Górska Wiktoria Vb
14. Gwiazda Kinga Vb
15. Joniec Natan Vc
16. Gajewska Aleksandra VIa
17. Kanclerski Wiktor VIa
18. Zwierz Ewelina VIa
19. Kotusz Irmina VIb
20. Pisarska Katarzyna VIb
21. Samolej Jagoda VIb
22. Zwarycz Oliwia VIb
23. Dumańska Katarzyna – gimnazjum
24. Kobylińska Weronika – gimnazjum
25. Kostecki Michał – gimnazjum
26. Kwaśna Sandra – gimnazjum
27. Noweta Wiktoria – gimnazjum
28. Pona Laura – gimnazjum
29. Pona Daniel – gimnazjum
30. Rembikowska Monika – gimnazjum
31. Skrok Emilia – gimnazjum
32. Tyrek Bartosz – gimnazjum
33. Wilk Wojciech – gimnazjum
34. Joniec Maja – liceum
35. Solska Martyna – liceum

II Szkolny Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2014/2015

Szkoła Podstawowa w Kamieńcu Wrocławskim – znowu gramy z WOŚP

Ponieważ zeszłoroczna akcja WOŚP była niezwykle udana (zebraliśmy prawie 14 tysięcy złotych), postanowiliśmy kontynuować w tym roku nasze działania. W tym roku naszym wkładem dla WOŚP będzie organizacja zbiórki pieniędzy podczas „Kiermaszu świątecznego”, a 11 stycznia nasi wolontariusze przeprowadzą zbiórkę w okolicznych miejscowościach oraz zorganizujemy w naszej szkole II Szkolny Finał WOŚP, czyli zorganizujemy scenę i też będziemy grać dla Orkiestry Świątecznej Pomocy.
I jeszcze kilka słów o naszym i wolontariuszach. Są nimi nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, panie bibliotekarki z Biblioteki w Kamieńcu Wrocławskim i Czernicy oraz kilka naszych absolwentek ze wsparciem rodziców dla naszych nieletnich wolontariuszy. W tym roku do naszej akcji dołączą również: Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńcu Wrocławskim, Biblioteka Gminna w Kamieńcu Wrocławskim, Biblioteka Gminna w Czernicy, Klub Seniora „Złota Jesień”z Czernicy, Policja w Kamieńcu Wrocławskim, zespół „Za Horyzontem”, zespół „W stronę portu” oraz Wrocławska Akademia Tańca „Kijkowski”.

WOLONTARIUSZE WOŚP 2013/2014
Kamieniec Wrocławski

1. Boratczuk Nina – Ic
2. Jędrzejczak Maria – IIIa
3. Jędrzejczak Piotr – IVa
4. Łach Aleksandra – IVa
5. Świtała Katarzyna – IVa
6. Bartosz Izabela – IVa
7. Wiktoria Górska – IVb
8. Joniec Natan – IVc
9. Samolej Jagoda – Vb
10. Leszek Ada – Vb
11. Walkowiak Zuzanna – VIa
12. Kostecka Natalia – VIa
13. Kuroń Alina – VIa
14. Kwaśna Sandra – VIa
15. Olszewska Marta – VIa
16. Bandera Mikołaj – VIa
17. Głuch Wawrzyniec – VIa
18. Rybak Małgorzata – gimnazjum
19. Joniec Maja – gimnazjum
20. Solska Martyna – liceum

I Szkolny Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
2013/2014

Szkoła Podstawowa w Kamieńcu Wrocławskim – gramy z WOŚP

Jesteśmy aktywną szkołą wiejską znajdującą się na obrzeżach Wrocławia, szkołą z wieloletnimi tradycjami także dotyczącymi organizowania i uczestniczenia w wielu różnych akcjach charytatywnych („ Góra grosza„, nakrętki dla hospicjum, zbiórki darów dla Schroniska Brata Alberta dla samotnych matek z dziećmi, schroniska dla zwierząt, dla powodzian). Zawsze byliśmy całym sercem za WOŚP, ponieważ jest to wspaniała inicjatywa, ale jakoś do tej pory nie mieliśmy odwagi podjąć się bezpośredniego udziału w tej akcji.
Nasz udział w porównaniu z innymi inicjatywami będzie raczej skromny, ale „ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka”. Naszym wkładem dla WOŚP będzie organizacja zbiórki pieniędzy podczas „Kiermaszu świątecznego” i organizowanego przez „Szkołę tańca – Kijkowski” Ogólnopolskiego Turnieju Tańca, a 12 stycznia nasi wolontariusze przeprowadzą zbiórkę w okolicznych miejscowościach oraz zorganizujemy w naszej szkole nimi finał, czyli zorganizujemy scenę i też będziemy grać dla Orkiestry Świątecznej Pomocy.
I jeszcze kilka słów o naszym „mini sztabie” i wolontariuszach. Są nimi nauczyciele i uczniowie naszej szkoły, panie bibliotekarki z Biblioteki w Kamieńcu Wrocławskim oraz kilka naszych absolwentek ze wsparciem rodziców dla naszych nieletnich wolontariuszy.

WOLONTARIUSZE WOŚP 2013/2014
Kamieniec Wrocławski

1. Maria Jędrzejczak
2. Piotr Jędrzejczak
3. Krzysztof Ostrowski – IVa
4. Sandra Kwaśna – Va
5. Alina Kuroń – Va
6. Marta Olszewska – Va
7. Mikołaj Bandera – Va
8. Zuzanna Walkowiak – Va
9. Natalia Kostecka – Va
10. Jakub Urban – VIa
11. Maria Fabijan – VIa
12. Joanna Woźny – VIa
13. Daniel Pona – VIb
14. Natalia Kosik – VIc
15. Wiktoria Noweta – VIc
16. Monika Rembikowska – VIc
17. Maja Joniec – VIc
18. Wiktoria Dudzińska – VIc
19. Karolina Bernat – VIc
20. Wiktoria Misiak – VIc
21. Martyna Solska – gimn.
22. Kinga Całus – gimn.
23. Aleksandra Nowicka – gimn.
24. Małgorzata Rybak – gimn.
25. Małgorzata Krawczyk – gimn.
26. Patrycja Głowa – gimn

Graliśmy dla WOŚP na kiermaszu szkolnym

Dnia 17 grudnia 2013 odbyło się nasze pierwsze granie dla WOŚP! Na naszym corocznym szkolnym kiermaszu świątecznym oprócz stoisk ze świątecznymi ozdobami i smakołykami przygotowanymi przez dzieci i rodziców pojawili się kwestujący wolontariusze z puszkami i serduszkami (o czym wcześniej informowały nasze plakaty z logo WOŚP). Jak przystało na „orkiestrę” przygotowaliśmy scenę dla śpiewających i grających kolędy i inne utwory z repertuaru świątecznego. Przez cały czas na naszej scenie grał gościnnie p. Ireneusz Pawłowicz i oczywiście występowali nasi uczniowie wolotariusze z towarzyszeniem i pod kierownictwem p. Agaty Boratczuk (nauczyciela informatyki). Występy zostały przyjęte życzliwie, a odwiedzający kiermasz przystawali, słuchali i wrzucali datki do puszek. Za datki oprócz serduszek można było otrzymać wykonane przez nas na zajęciach plastyki aniołki oraz „zakupić” na rzecz WOŚP inne drobne świąteczne przedmioty i płyty przekazane na tę okoliczność przez zespół szantowy „Za horyzontem”. Były też klasy, które przekazały dodatkowo datki do puszek wolontariuszy, a klasa VI a prowadziła stoisko wyłącznie na rzecz WOŚP, gdzie oprócz ozdób świątecznych i ciepłych gofrów można było własnoręcznie pomalować gipsowe ozdoby.

     WOŚP – taneczne granie

Dnia 21 grudnia 2013 w sobotę w naszej placówce w Kamieńcu Wrocławskim odbył się kolejny doroczny „Ogólnopolski Konkurs Tańca” organizowany przez Szkołę Tańca – Kijkowski. Tradycyjnie oprócz startujących par tanecznych zatańczyły dzieci z terenu naszej gminy, otwierając galę . W gali uczestniczyły również władze naszej Gmniny na czele z p. wójtem S. Dębskim patronującym całej uroczystości. Było także wielu widzów. Tak duża i prestiżowa impreza stworzyła wspaniałą okazję dla naszych wolontariuszy WOŚP. W porozumieniu ze Szkołą tańca – Kijkowski przeprowadziliśmy zbiórkę datków wśród tancerzy, widzów i przybyłych władz. W zamian za datki oprócz serduszek rozdawaliśmy też własnoręcznie wykonane aniołki oraz inne elementy dekoracji świątecznych.
Wszystkim, którzy dotychczasuczestniczyli w naszej akcji bardzo serdecznie dziękujemy!
A już niebawem wielki finał, do którego mocno sie przygotowujemy.

SZKOLNY FINAŁ WOŚP 2014

12 stycznia 2014 włączyliśmy się do grającej w całej Polsce i Europie Orkiestry. W siedzibie sztabu swoje puszki i identyfikatory odebrało 26 wolontariuszy – uczniów naszej Szkoły i naszych absolwentów uczących się w tutejszym Gimnazjum. Wolontariusze pod opieką rodziców ruszyli najpierw do wszystkich miejscowości w naszej Gminie, a później także do Wrocławia i innych pobliskich miejscowości. Uprzedzeni wcześniej o zbiórce pieniędzy mieszkańcy naszej gminy hojnie wsparli tak szczytny cel, a wolontariusze spotkali się z dużą życzliwością.
Podczas, kiedy nasi wolontariusze kwestowali w terenie, my w sali gimnastycznej zrobiliśmy swój Szkolny Finał WOŚP. Podczas finału grali uczniowie naszej szkoły śpiewając i koncertując na różnych instrumentach oraz prezentując gimnastykę artystyczną. Byli też przedstawicie Szkoły Tańca Kijkowski i Family Fit z Kamieńca Wrocławskiego, prezentujący taniec. Nad koncertami czuwał nasz nauczyciel muzyki M. Wenc, który wspólnie z zaprzyjaźnionym z nami p. I. Pawłowiczem stworzyli wspaniały duet uświetniający nasz koncert (na trąbkę i pianino). Naszą akcję wsparli mieszkańcy gminy, którzy przyszli na występy i chętnie zapełniali datkami puszki. Na wszystkich oprócz wspólnej zabawy czekała gorąca herbata, kawa i ciasteczka.
Do naszej orkiestry bardzo aktywnie włączyli się również strażacy z OSP w Kamieńcu Wrocławskim z p. J. Pawlusem na czele , którzy zaprezentowali nam pokaz ratownictwa, uczyli udzielania pierwszej pomocy, prezentowali możliwości nowoczesnego sprzętu i dobrze się bawili biorąc udział w meczu siatkówki i przeciąganiu liny (zawody sportowe „strażacy – reszta świata”).
Naszą akcję promowała lokalna TV – p. P. Gróbarczyk oraz Urząd Gminy (strona internetowa). A wieczorem nasz sztab, do którego dołączyła radna Rady Gminy p. M. Marcinów –Maciejczyk, stawił czoło liczeniu pieniędzy z puszek naszych wolontariuszy. Ku naszej wielkiej radości udało nam się zebrać 13890,95 złotych + pieniądze obcej waluty, które zostały dostarczone do Sztabu we Wrocławiu pod eskortą lokalnej policji.
W ramach podziękowań postanowiliśmy umieścić na naszej stronie szkolnej pełną listę „ grających” z nami w 22 Finale WOŚP. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na przyszły rok!!!!

Agata Boratczuk – szef sztabu
Ewa Król

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
  ul. Kolejowa 8
  55-002 Kamieniec Wrocławski
 • 71 318 55 95

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.30 – 15.30
WTOREK                7.30 – 15.30
ŚRODA                     7.30 – 17.00
CZWARTEK            7.30 – 15.30
PIĄTEK                   7.30 – 15.30

liczba odwiedzin: 1272857