Nawigacja

 • UWAGA

 • WPISANI DO ZŁOTEJ KSIĘGI 2020

 • Dolny Ślązaczek

 • Dzień sportu

  20.07.br. na terenie szkoły w Kamieńcu Wrocławskim odbędzie się Dzień Sportu z Aglomeracją Wrocławską i Gminą Czernica. Zapraszamy chętne dzieci (w wieku od 9 lat)  i młodzież do aktywnego wypoczynku i uczestnictwa w wydarzeniu (na chwilę obecną impreza do 150 osób, zgodnie z wytycznymi GIS). Dzień rozpoczynamy o 10.00, a kończymy o 15.00, a w programie m.in.: biegi na orientację, ultimate, bule, badminton gry i zabawy, nagrody, woda oraz poczęstunek dla uczestników.

  INFORMACJE OGÓLNE

  ZGODA

  Zapisy na imprezę oraz pytania można kierować na adres: jolanta.jerzycka@wp.pl

   

 • Klasa sportowa z patronatem AWF!

  Drodzy Państwo jest nam niezmiernie miło poinformować, że patronat nad naszą nowo tworzoną klasą sportową objęła znana wszystkim Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, przy ścisłej współpracy z klubem sportowym AZS AWF Wrocław. Więcej szczegółów i odpowiedzi na Państwa pytania udzielimy podczas jutrzejszej wideokonferencji (poniedziałek 25.05.) w aplikacji zoom o godzinie 18:00. Rodzicom uczniów klas 3 szkoły w Kamieńcu Wrocławskim wyślemy link do konferencji przez dziennik elektroniczny Librus. Pozostałych rodziców z całej naszej Gminy zainteresowanych zapisaniem dzieci do klasy sportowej prosimy o kontakt mailowy: malgorzata.kwasna5@gmail.com w celu przesłania linka z dostępem. 

 • SKS!!!

  Dzień dobry.

  Informujemy, że od dnia 25 maja 2020 roku wznawiamy szkolny SKS. Zajęcia będą odbywać się na boiskach Orlik wyłącznie w obecności upoważnionych opiekunów czyli nauczycieli wf zgodnie z zachowaniem procedur bezpieczeństwa określonymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 roku.

  Rodzice uczniów, którzy wyrażą chęć wzięcia udziału w SKS zobowiązani są dostarczenia pobranego i podpisanego formularza zgody drogą elektroniczną przez dziennik Librus. Jednocześnie Uczennica/uczeń musi przedłożyć taką zgodę w formie papierowej nauczycielowi prowadzącemu przez zajęciami.

  Spotkania grup SKS odbywać się będą w dwóch blokach: pierwszy dwie godziny w poniedziałki w godzinach od 14.45 do 16.45, drugi w środę od 16.00 do 17.00.

  Nauczyciele prowadzący Jolanta Jerzycka klasy VII- VIII , Katarzyna Jezierska klasy V-VI i Zbigniew Baran klasy IV- VI.

  Prosimy o deklarowanie chęci udziału w/w zajęciach bezpośrednio do odpowiedniego nauczyciela prowadzącego droga elektroniczną przez dziennik Librus do godziny 18.00 w sobotę 23 maja 2020 roku. Grupy nie mogą być większe niż 14 osób. W związku z powyższym w niedzielę do godziny 20.00 podamy informację zwrotną o zakwalifikowaniu dziecka do wybranej grypy. Zgody udziału w zajęciach nauczyciele załączą w osobnej informacji w wiadomościach Librus w swoich klasach. 

  Pozdrawiamy
  Jolanta Jerzycka
  Zbigniew Baran
  Katarzyna Jezierska

 • Ogłoszenie Wójta Gminy w sprawie otworzenia przedszkoli z dn. 5.05.2020

  Szanowni Mieszkańcy Gminy Czernica

  W związku z komunikatem rządowym dot. możliwości otwarcia m.in. przedszkoli przez samorządy, decyzja jaką przyszło mi podjąć może nie być satysfakcjonująca Wszystkich Państwa.

  Kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem i zdrowiem dzieci jak również ich Opiekunów, po konsultacji z Dyrektorami podjąłem decyzję, że podległe Gminie Czernica jednostki pozostaną nieczynne do dnia 24 maja br.

  Okres, jaki pozostawiono jest zbyt krótki aby kompleksowo przygotować placówki oświatowe w należyty sposób, to znaczy taki, który zapewni bezpieczeństwo Dzieciom, Opiekunom i Rodzicom. Jednocześnie pragnę Państwu przekazać, że rozpoczęte zostały przygotowania do otwarcia placówek. Przez najbliższe dni wspólnie z Dyrektorami i Pracownikami będę podejmował wszystkie możliwe działania, które dadzą nam pewność, że przygotowane obiekty pod względem reżimu epidemiologicznego i wytycznych jakie otrzymaliśmy w ostatnich dniach zapewnią bezpieczne korzystanie z nich.

  Ponadto rozmowy jakie przez ostatnie dni prowadziłem z Dyrektorami placówek oświatowych, którzy odpytali z kolei Państwa jako Rodziców naszych podopiecznych, pomógł podjąć tę powyższą trudną decyzję, bo to jedynie ok. 11% wszystkich Rodziców zadeklarowało chęć udziału swoich Dzieci w zajęciach opiekuńczych.

  Wpływ na taką, a nie inną decyzję miał również fakt, że na tle całego powiatu wrocławskiego to właśnie w naszej gminie odnotowano największy odsetek zakażeń COVID 19.

  O wszelkich zmianach będę Państwa informował na bieżąco w odrębnych komunikatach.

  Wójt Gminy CzernicaWłodzimierz Chlebosz

 • Ogłoszenie Wójta Gminy w sprawie otworzenia boisk z dn. 5.05.2020

  Szanowni Mieszkańcy Gminy Czernica

  W związku z komunikatem rządowym znoszącym niektóre ograniczenia dotyczące korzystania między innymi z infrastruktury sportowej, a także rekomendacją Ministra Sportu, podjąłem decyzję o otwarciu wybranych boisk sportowych na terenie naszej gminy. Otwarcie obiektów sportowych związane będzie z przestrzeganiem regulaminu korzystania z boisk sportowych, które są obecnie wypracowywane i konsultowane z opiekunami boisk. Po spełnieniu szeregu wymogów formalno – prawnych boiska gminne zostaną niezwłocznie otworzone w następujących lokalizacjach: Chrząstawa Mała, Nadolice Wielkie oraz Wojnowice.

  Wójt Gminy CzernicaWłodzimierz Chlebosz

 • Konkurs

 • Rekrutacja 0

 • Aplikacja

 • KOMUNIKAT

 • Jak zostać w domu i nie zwariować?

  Drodzy Rodzice!

  Oto krótki poradnik "Jak zostać w domu i nie zwariować?" oraz linki do artykułów, które pomogą Państwu nie tylko zadbać o swój psychiczny dobrostan, ale również być jeszcze lepszym wsparciem dla swoich dzieci w tym wyjątkowym czasie.
  Z życzeniami zdrowia oraz radości i satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu

  Katarzyna Roemer-Tomczyk
  psycholog

  1. Rozpocznijcie od rozmowy.
  Usiądźcie z dziećmi i wyjaśnijcie im sytuację. Wytłumaczcie, że to nie jest czas ferii czy urlopu i w związku z tym rodzice będą musieli wykonywać pracę z domu, a dzieci - uczyć się zdalnie.

  2. Nie strasz, wyjaśnij.
  Uważajcie, aby nie przestraszyć dzieci. Nie epatujcie statystykami zachorowań. Niech serwisy informacyjne nie grają w tel w ciągu dnia.

  3. Plan dnia.
  Ustalcie razem plan dnia - kiedy jest czas na wspólną zabawę, a kiedy na pracę i naukę. Podzielcie domowe obowiązki na nowo. To dobra okazja by nauczyć dzieci kilku nowych rzeczy.

  4. Zasady.
  Przyjmijcie zasady wspólnego funkcjonowania - nie tylko dotyczące higieny, ale także tego, by w czasie na pracę i naukę nie proponować zabaw, nie rozpraszać się rozmowami. Zwróćcie uwagę domowników na to, by nie marnować żywności.

  5. Rytuały.
  Wymyślcie swoje domowe rytuały, które będą stałym elementem każdego dnia - wspólne posiłki, czytanie, gimnastyka. Rytuały i zasady dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa i są okazja do pracy nad więzią i relacjami.

  6. RPP czyli Rodzinny Projekt Pamiątkowy.
  Nie ulega wątpliwości, że czas pandemii to historyczny moment, który będzie opowiadany kolejnym pokoleniom. Wymyślcie w jaki sposób zachować wspomnienia - możecie napisać wspólny dziennik, robić dokumentację zdjęciową. Takie zadanie zajmie czas dziecka, ale także może być okazja do wyciszenia emocji czy rozmowy na wspólne tematy.

  (za: dbamomojzasieg.com)

  Linki:
  https://liblink.pl/jgbEuMtMNh
  https://liblink.pl/Bls5CMJM1J
  https://liblink.pl/EB9NhteaR4

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
  ul. Kolejowa 8
  55-002 Kamieniec Wrocławski
 • 71 318 55 95

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.30 – 15.30
WTOREK                7.30 – 15.30
ŚRODA                     7.30 – 17.00
CZWARTEK            7.30 – 15.30
PIĄTEK                   7.30 – 15.30

liczba odwiedzin: 791001