Nawigacja

Oddział przedszkolny

 

Jesień w oddziale przedszkolnym

Jesień to kolorowa i wyjątkowa pora roku, a także obfitująca w ciekawe wydarzenia w naszym oddziale przedszkolnym  w Szkole Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim.
Już we wrześniu obchodziliśmy Dzień Chłopca, podczas którego dziewczynki zaśpiewały sto lat i wręczyły upominki swoim kolegom z grupy.
W październiku odbył się Bal Jesienny, którego celem było utrwalenie  wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci , a przede wszystkim wspaniała zabawa.
Najpierw dzieci wysłuchały listu od Pani Jesień, a następnie wykonały szereg zadań związanych z tą porą roku. Były konkursy, zagadki, wspólne tańce oraz prezentacja jesiennych stroi. Na zakończenie zabawy każdy otrzymał pamiątkowy dyplom „Udziału w Balu Jesiennym”.
Kolejnym naszym działaniem tym razem realizującym  tematy o owocach, warzywach i zdrowym odżywianiu było przygotowanie wspólnego śniadania. Sami  przygotowaliśmy śmieszne, a zarazem zdrowe kanapki, które potem razem zjedliśmy.
Realizując zadania w ramach ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo  jem, więcej wiem” przygotowaliśmy przedstawienie pt; ”Na straganie”, na które zaprosiliśmy inne klasy, a także dzieci z przedszkola  „Calineczka i Przyjaciele”. Nasz występ połączony był ze śpiewem piosenek o owocach, warzywach i witaminkach. Już wkrótce  będziemy przygotowywać kolejne przedstawienie na temat zdrowego odżywiania.
23.11.2018 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia, podczas którego byliśmy przebrani za misie, Kubusie Puchatki i niedźwiadki. Tego dnia towarzyszyły nam we  wspólnej nauce i zabawie nasze ulubione  pluszowe przytulanki  . Były zagadki , konkursy i szereg pięknych prac plastycznych w naszym wykonaniu. Na zakończenie wspaniałej zabawy otrzymaliśmy słodkie Lubisie i pamiątkowe dyplomy Przyjaciela Pluszowego Misia.
A tymczasem nadchodzi do nas zima, a wraz z nią Mikołajki, Jasełka, wspólna Wigilia i wiele innych. Oj będzie się działoJ

A.Telatyńska

Zdjęcia z imprez kl 0

 

 

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.30 – 15.30
WTOREK                7.30 – 15.30
ŚRODA                     7.30 – 17.00
CZWARTEK            7.30 – 15.30
PIĄTEK                   7.30 – 15.30

liczba odwiedzin: 697719