Nawigacja

Akcje charytatywne

 

22 „Pola Nadziei” to akcja, która ma na celu zbiórkę funduszy na opiekę dla terminalnie chorych. Fundusze trafiają do Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Krzywoustego w Kamieńcu Wrocławskim już kolejny rok biorą udział w szeregu akcjach, mających na celu zebranie funduszy na działalność Hospicjum. 

2014/2015

W ramach akcji dzieci zbierają plastikowe nakrętki, rozprowadzają okolicznościowe kartki i kalendarze oraz w tym roku również aktywnie włączyli się do akcji „Pola Nadziei”. Jesienią na wydzielonym placyku przy budynku szkolnym zostały posadzone cebulki żonkili, czyli kwiatów, które stanowią symbol akcji. W kwietniu wyrosły piękne, żółte żonkile. Niesamowite wrażenie zrobiły niektóre z nich – na pojedynczej łodyżce wyrosły aż trzy kwiaty, co jest niespotykane u tego gatunku roślin. To tak, jakby kwiaty chciały pokazać, że razem z dziećmi włączają się do szczytnego celu pomocy innym dzieciom. Na kwiecień 2015r zaplanowane zostały przez Hospicjum Kwesty w dużych Centrach Handlowych we Wrocławiu. Oczywiście opiekunowie akcji- p. Joanna Jarek –Geneja, nauczycielka religii oraz p. Lucyna Cygan, pedagog szkolny, zgłosiły chęć udziału w kwestach. Hospicjum przekazało szkole zaplombowane puszki, identyfikatory, żółte baloniki i koszulki z logo Hospicjum i akcji oraz samoprzylepne etykietki z takimi samymi oznaczeniami. Dzięki wsparciu wójta Urzędu Gminy w Czernicy, p. Włodzimierza Chlebosza, grupa uczniów wraz z opiekunami mogła bezpiecznie w zaplanowanych dniach, dojechać (i wrócić) do Wrocławia szkolnym autobusem. Do opieki nad uczniami włączyła się również p. Justyna Hołyńska, opiekun świetlicy szkolnej. W dniu 18 kwietnia 2015r uczniowie z szóstych i piątych klas kwestowali aktywnie w Centrum Handlowym Magnolia natomiast 25 kwietnia br. w Pasażu Grunwaldzkim.
Uczniowie rozdawali wśród kupujących zerwane wcześniej żonkile (trzykwiatowe egzemplarze zrobiły niemałe wrażenie), barwne zakładki papierowe z ręcznie narysowanym kwiatem, wykonane przez p.Ewę Król- nauczyciela plastyki oraz baloniki. W zamian otrzymywali datki pieniężne. Darczyńcy dodatkowo otrzymywali w podziękowaniu samoprzylepne etykietki z logo Hospicjum i akcji. Kilkugodzinne kwestowanie przyniosło niezłe rezultaty. Puszki zostały niemal w całości wypełnione, w tym również papierowymi banknotami. Uczniowie szkoły w Kamieńcu Wrocławskim wzięli również udział w konkursie plastycznym i literackim pn. „Żółty Żonkil Symbolem Życia” organizowanym przez Hospicjum. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu br.
Włączanie uczniów w działalność wolontariacką to okazja do intensywnych działań edukacyjnych – rozwoju empatii, uwrażliwiania na potrzeby innych ludzi, rozwoju bezinteresowności. Takie wyzwania stawiane przed nauczycielami znajdują odzwierciedlenie nie tylko w szeregu akcji charytatywnych organizowanych na terenie szkoły ale głównie w całościowej działalności dydaktyczno-wychowawczej, planowanej i realizowanej przez nauczycieli i wychowawców poczynając od pierwszych lat nauki szkolnej.

Lucyna Cygan

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego
    ul. Kolejowa 8
    55-002 Kamieniec Wrocławski
  • 71 318 55 95, 71 318 50 52

GODZINY PRACY SEKRETARIATU

PONIEDZIAŁEK   7.00 – 16.00
WTOREK                7.00 – 16.00
ŚRODA                     7.00 – 16.00
CZWARTEK            7.00 – 16.00
PIĄTEK                   7.00 – 16.00

liczba odwiedzin: 2487720