Gmina Czernica - tu mieszkam!
Podczas kreatywnych zajęć w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Gmina Czernica - tu mieszkam!, uczniowie klasy 2b i 2c udowodnili, że rymy potrafią prowadzić przez mapę z większym urokiem niż GPS. Inspirując się lepiejami naszej wspaniałej noblistki, Wisławy Szymborskiej, dzieci tworzyły własne dwuwiersze, w których głównymi bohaterami były… miejscowości naszej gminy!
Lepieje – to przewrotne i zaskakujące wierszyki. Uczniowie wymyślali je zespołowo, bo jak wiadomo: co dwie głowy, to nie jeden rym. Wspólna praca nad lepiejami okazała się nie tylko świetną zabawą językową, ale też ćwiczeniem z wyobraźni, współpracy i dumy z lokalnych zakątków.
Efekt? Zaskakujące i zabawne rymowanki, które pokazują, że lepiej mieszkać w naszej gminie, niż tęsknić do niej z daleka.
Marietta Głuch
Monika Walkowiak
Z początkiem września klasy drugie rozpoczęły realizację innowacji pedagogicznej "Gmina Czernica - tu mieszkam." W ramach podjętych do tej pory aktywności, uczniowie stworzyli wykres z nazwami miejscowości, w których mieszkają, wykonywali obliczenia matematyczne typu o ile więcej, o ile mniej. Wyszukiwali nazwy miejscowości gminy Czernica w wykreślance literowej, pracowali z mapą gminy, układali puzzle przedstawiające herb gminy Czernica. Niezwykłą atrakcją było spotkanie z Igorem Kosteckim, uczniem naszej szkoły i pomysłodawcą toru wyścigowego dla zdalnie sterowanych aut. Igor opowiedział dzieciom o tym, jak zrodził się pomysł budowy toru i jak doszło do jego realizacji. Zaprezentował też różne modele aut. Każdy uczeń mógł spróbować swoich sił w sterowaniu pojazdami, a pomagali im w tym koledzy z klasy Igora - Tosia i Piotr.
Monika Walkowiak
Gmina Czernica – Tutaj mieszkam, tutaj inwestuję
Uczniowie klas ósmych w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie realizowali Projekt Gmina Czernica – Tutaj mieszkam, tutaj inwestuję, w ramach którego zapoznali się ze strukturą gminy, kto sprawuje władzę, infrastrukturą gospodarczą, społeczną, historią, zabytkami, trasami turystycznymi,
Jako podsumowanie uczniowie przygotowali w różnej formie (prezentacji multimedialnych, ballady opiewającej walory naszej gminy, gry terenowej, plakatów, gier planszowych, gry Milionerzy, makiety Gminy Czernica, na padlecie – wirtualnej tablicy, albumu w formie książkowej) wiadomości o Gminie Czernica, zachęcając do mieszkania i inwestowania tutaj.
Dorota Żukowska
nauczycielka wiedzy o społeczeństwie
Moim zdaniem temat zadania był bardzo przyjemny, dotyczyło to mojego miejsca zamieszkania i jego okolic. Dlatego myślę, że dla większości i w tym mnie praca była pożyteczna, a jej wykonanie sprawiało przyjemność. Dzięki temu mogłam trochę dowiedzieć się o historii poszczególnych wiosek, ciekawostkach i poznać trochę terenów znajdujących się w pobliżu mnie, o których nie miałam pojęcia. Przy okazji wykonanie tego typu pracy, bardzo poruszyło moją kreatywność, wyobraźnię i zmusiło do dobrego rozplanowania, co i jak umieścić. Technika pracy była dowolna, więc ja uznałam że wykonam książkę, którą zachowam i będzie moją pamiątką. Mam w niej kilka zdjęć mnie samej, na tle poszczególnych wiosek oraz zabytków, również umieściłam opisy nie za długie do zdjęć, aby móc sobie trochę zaczerpnąć wiedzy. Przy okazji, myślę że jest to bardzo dobry, prosty i szybki ,,przewodnik" na przedstawienie Gminy Czernica dla osób dopiero ją odwiedzających.
Klaudia Stańczuk, 8b
Mam na imię Milena i zrobiłam lapbook'a o Gminie Czernica. Zawarłam tam informacje między innymi o tym dlaczego warto tu mieszkać i co warto ty zwiedzić. Serdecznie zachęcam do obejrzenia mojej pracy i innych uczniów.
Milena Kudzia,8b
W mojej pracy opisałam obiekty, które mogą zachęcić ludzi do spędzania czasu w naszej gminie. Skupiłam się na widokach i architekturze. Przedstawiłam zalety tych miejsc oraz czynności, jakie można wykonywać na ich terenie. Przygotowanie takiej pracy pomogło mi docenić ilość „atrakcji”, do jakich mam dostęp na co dzień oraz dało szansę na poćwiczenie zdolności plastycznych jak i językowych.
Katarzyna Gajewska 8b
Zrobiłam wirtualny plakat na temat mojej gminy. Chciałam pokazać potencjalnym nowym mieszkańcom, jak wygląda Gmina Czernica od kuchni. Zebrałam informacje , które mogą się przydać nowym mieszkańcom, ale też tym obecnym. Mam nadzieję, że spodoba się Wam przewodnik po życiu codziennym w Gminie Czernica!
Zofia Piasecka 8b
Tutaj jest link do mojej pracy o gminie Czernica:
https://padlet.com/zofiapiasecka/kseubawmvfjr0so7
Nasza gmina - Czernica
.
GODZINY PRACY SEKRETARIATU
PONIEDZIAŁEK 7.00 – 16.00
WTOREK 7.00 – 16.00
ŚRODA 7.00 – 16.00
CZWARTEK 7.00 – 16.00
PIĄTEK 7.00 – 16.00